Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dalajlama: okrucieństwa ISIS są niewyobrażalne
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 05 lipiec 2015 12:00 Autor: admin

Dalajlama: okrucieństwa ISIS są niewyobrażalne

Dalajlama: okrucieństwa ISIS są niewyobrażalne foto: Wikimedia Commons/CC

Przywódca duchowy Tybetańczyków potępił obecną przemoc w Iraku, Syrii i Nigerii w swoim przemówieniu na festiwalu w Glastonbury Stone Circle.

Dalajlama publicznie skrytykował przemoc i morderstwa, których dopuszcza się ISIS w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przemawiając w Glastonbury, gdzie znajduje się megalityczny krąg kamienny, powiedział: „Wiele problemów, których doświadczamy, sami stworzyliśmy.

Przemoc tworzy się właśnie teraz w Syrii, Iraku i Nigerii. Ludzie zabijają się nawzajem w imię religji. To nie do pomyślenia. Nieście przesłanie miłości, tolerancji i przebaczenia. Nie ma nic złego w przekonaniach religijnych, ale niektórym zwolennikom religii brakuje zasad moralnych i przekonań. Tak, jestem buddystą i Azjatą, Jego Świątobliwością Dalajlamą, ale jesteśmy jedną istotą ludzką”.

Ponad 1000 uczestników festiwalu zgromadziło się w niedzielę rano w Stone Circle, aby usłyszeć mowę Dalajlamy. Kiedy wchodził na scenę, tlum odśpiewał spotanicznie „Happy Birthday”, mimo że nie były to urodziny Dalajlamy. Dalajlama zażartował, że muzyka nie dostarczyła mu zbyt dużo przyjemności, ale pomimo tego cieszył się swoimi doznaniami w Glastonbury.

„Samym celem naszego życia jest szczęśliwe życie. Nikt nie wie, co się stanie, ale nadzieja jest podstawą naszego życia. Niektórzy stracili nadzieję, ale to nastawienie psychiczne skraca ich żywot”, mówił.

 

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 05 lipiec 2015 15:01
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dalajlama: okrucieństwa ISIS są niewyobrażalne