Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Niemczech zbierane są podpisy pod petycją przeciwko III wojnie światowej
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 16 sierpień 2015 12:55 Autor: admin

W Niemczech zbierane są podpisy pod petycją przeciwko III wojnie światowej

Niemiecki Ruch Praw Obywatelskich Solidarność na swojej oficjalnej stronie internetowej zbiera podpisy pod petycją przeciwko III wojnie światowej.

— W 70. rocznicę ataku nuklearnego na Hiroszimę i Nagasaki świat jest bliżej wybuchu wojny jądrowej niż podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku. Jest to spowodowane wieloma bezsensownymi prowokacyjnymi działaniami przeciwko Rosji i Chinom. W rezultacie administracja Obamy i NATO wystawiają ludzkość na niebezpieczeństwo zniszczenia – głosi petycja.

Jako przykłady prowokacyjnego zachowania wobec Rosji niemiecki ruch wymienia rozszerzenie NATO na wschód,  jednostronne wycofanie się Stanów Zjednoczonych z traktatu o nieograniczonym czasowo ograniczeniu rozwoju, testowania i rozmieszczania systemów antybalistycznych (Anti-Ballistic Missile Treaty) lub rozmieszczenie w Polsce i Rumunii elementów tarczy antyrakietowej. Ponadto Waszyngton zwiększył produkcję i wdrażanie nowej generacji taktycznej broni jądrowej.

 W odpowiedzi Rosja rozpoczęła modernizację strategicznych sił jądrowych. Z tego powodu ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego, „który może zniszczyć Ziemię kilkanaście razy”, znacznie się zwiększyło. – Domagamy się natychmiastowego zaprzestania konfrontacji z Rosją i Chinami oraz powrotu do politycznego rozwiązywania wszystkich konfliktów – podkreślono w petycji.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 sierpień 2015 17:22
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Niemczech zbierane są podpisy pod petycją przeciwko III wojnie światowej