Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Czy tureckie lotnictwo zestrzeliło rosyjski samolot na pograniczu z Syrią?
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 12 październik 2015 10:09 Autor: admin

Czy tureckie lotnictwo zestrzeliło rosyjski samolot na pograniczu z Syrią?

Brytyjski dziennik "Daily Express" od sobotniego wieczoru podaje w internetowym wydaniu, że lotnictwo tureckie zestrzeliło rosyjski samolot bojowy – zapewne MiG 29 - który wtargnął w turecką przestrzeń powietrzną. Wiadomosci nie potwierdziło NATO, ani żadne inne źródło.

Dziennik powołuje się na relacje wiarygodnych świadków opublikowane w mediach społecznościowych. Rosyjska maszyna rozbiła się podobno niedaleko od granicy Turcji, w okolicach miasta Huraytan w północnej Syrii. Rzecznicy władz Turcji oraz rosyjskich sił zbrojnych nie odpowiedzieli na pytanie Daily Express, czy wiadomość jest prawdziwa. Rzecznik prasowy NATO stwierdził, że nie otrzymał wiadomości o zestrzeleniu samolotu.

Link do doniesienia brytyjskiego tabloidu: express.co.uk

[Co zdumiewające, samolot pokazany na infografice "Daily Express" ma oznaczenia nie rosyjskie, ale biało-czerwone szachownice, a więc oznaczenia używane przez... polskie lotnictwo! - sek]

Wiadomość „Daily Express” powtarzają wielkonakładowe dzienniki „Daily Mail” i „Daily Mirror”.

Gdyby informacja okazała się prawdziwa, to byłoby to bezpośrednie starcie lotnictwa rosyjskiego z obroną przeciwlotniczą NATO, co grozi „konfrontacją o wymiarze kataklizmu” jak to określił szef brytyjskiego wywiadu MI6 sir John Sawers.

Nie wykluczone, że właśnie z tego powodu wszystkie zaangażowane strony zachowują daleko posuniętą dyskrecję i chcą zamieść całą sprawę pod dywan.

W ubiegłym tygodniu premier Turcji Ahmet Davutoglu ostrzegł, że „nawet jeśli ptak naruszy turecką przestrzeń powietrzną, to podjęte zostaną odpowiednie kroki”.

 

Źródło: polskaniepodlegla.pl, oprac. sek wGospodarce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 październik 2015 11:39
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Czy tureckie lotnictwo zestrzeliło rosyjski samolot na pograniczu z Syrią?