Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemcy: Berliński imam aresztowany za kontakty z Państwem Islamskim
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 17 październik 2015 11:02 Autor: admin

Niemcy: Berliński imam aresztowany za kontakty z Państwem Islamskim

Funkcjonariusze policyjnego wydziału śledczego w Berlinie aresztowali w środę 30-letniego imama. Decyzję o jego zatrzymaniu wydała miejscowa prokuratura, która oskarża islamskiego duchownego o kontakty z Państwem Islamskim i nielegalny handel bronią.

Muzułmański kaznodzieja pochodzi z Dagestanu wchodzącego w skład Federacji Rosyjskiej i jest jednym z najaktywniejszych imamów w Berlinie. Śledczy zarzucają mu współpracę z Państwem Islamskim oraz nielegalny handel bronią. Dodatkowo miał on zamawiać nowoczesny sprzęt w tym m.in. noktowizory, które miały trafić do terrorystów w Syrii.

Niemieckie służby obserwują blisko 15 muzułmańskich obiektów w samym Berlinie. W stolicy Niemiec mieszka zresztą 570 z blisko 7 tys. muzułmanów podejrzewanych o ekstremizm.

Na podstawie: jungefreiheit.de, berliner-zeitung.deŹródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 17 październik 2015 15:31
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Niemcy: Berliński imam aresztowany za kontakty z Państwem Islamskim