Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Syryjscy uchodźcy w UE po zamachach w Paryżu boją się o swoją przyszłość
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 15 listopad 2015 11:20 Autor: admin

Syryjscy uchodźcy w UE po zamachach w Paryżu boją się o swoją przyszłość

Syryjscy uchodźcy w UE po zamachach w Paryżu boją się o swoją przyszłość foto: Wikimedia Commons/CC

Uchodźcy, którzy uciekli z Syrii do Europy są zszokowani wydarzeniami we Francji. – Uciekaliśmy przed wojną, ale trafiliśmy na wojnę – powiedział jeden z mieszkańców obozu dziennikarzowi RIA Novosti.

— Przebywam obecnie w obozie dla uchodźców niedaleko Berlina, – powiedział 30-letni Ahmed, Syryjczyk z miasta Dżisr asz-Szughur. – Dla wszystkich nas w obozie te wydarzenia to prawdziwy szok. Po pierwsze, bardzo szkoda ludzi. Są to zwykli obywatele, którzy w żaden sposób nie są związani z działaniami zbrojnymi, niewinni w śmierci cywilów. Po drugie, wszyscy obawiają się, jak wpłynie to na nas, uchodźców. Wielu Europejczyków nie zgadzało się na nasz przyjazd, a teraz znowu podnosi się antymuzułmańska fala”.

Ahmed dodał, że w obozie na razie jest spokojnie. – Oczywiście, są ludzie, którzy o tym nie myślą, a może nawet odczuwają złośliwą satysfakcję, ale większość jest przygnębiona. Bardzo żal ofiar, ale boimy się też o siebie, czy nie zostaniemy odesłani z Europy, czy dostaniemy pracę, czy pozwolą przyjechać naszym rodzinom. Teraz ci, którzy nas nie lubią, powiedzą: „Uprzedzaliśmy”, — stwierdził Syryjczyk.

— Wydaje się, że uciekliśmy przed wojną, ale trafiliśmy na wojnę – powiedział 24-letni pracownik syryjskiej restauracji we Frankfurcie nad Menem Habib.

W Niemczech mieszka od półtora roku, otrzymał pozwolenie na pracę i zatrudnił się w syryjskiej restauracji, gdzie pracował jego rodak. – Zacząłem dobrze zarabiać, nawet coś odkładałem lub wysyłałem krewnym w Syrii. Ale teraz czujemy się bezbronni. Jutro bojownicy mogą chcieć zemścić się na nas, ze uciekliśmy przed nimi do Niemiec – powiedział.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 15 listopad 2015 13:05
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Syryjscy uchodźcy w UE po zamachach w Paryżu boją się o swoją przyszłość