Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA chcą uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych gigantów internetowych
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 22 listopad 2015 17:54 Autor: admin

USA chcą uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych gigantów internetowych

USA chcą uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych gigantów internetowych foto: Wikimedia Commons/CC

Amerykańska administracja i Kongres chcą przeprowadzić negocjacje w Waszyngtonie z przedstawicielami Apple, Google i Microsoft w sprawie udostępnienia zaszyfrowanej korespondencji użytkowników przez programy tych firm po atakach terrorystycznych w Paryżu – informuje „Wall Street Journal”, powołując się na źródło.

Spór między amerykańskimi urzędnikami a korporacjami trwa od około 18 miesięcy po tym, jak Apple i Google zapowiedziało wprowadzenie nowego oprogramowania do smartfonów, którego nie będzie można odczytać, nawet jeśli sąd wyda odpowiedni nakaz.

Dyskusja na temat udostępnienia zaszyfrowanej korespondencji wybuchła z nową siłą po atakach we francuskiej stolicy, w których zginęło 130 osób. Na razie nic nie wskazuje na to, że giganci internetowi zmienili zdanie w tej sprawie.

— Osłabienie bezpieczeństwa w celu zwiększenia bezpieczeństwa po prostu nie ma sensu —  „Wall Street Journal” cytuje fragment oświadczenia przedstawicieli Apple i Microsoft. Ponadto na razie nie ma dowodów na to, że odpowiedzialni za ataki w Paryżu bojownicy korzystali z programów szyfrujących wiadomości. Wiadomo, że korespondowali ze sobą, co można łatwo wyśledzić, jeśli podejrzany jest znany.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 22 listopad 2015 19:34
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA chcą uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych gigantów internetowych