Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rząd Orbana idzie na wojnę z Deutsche Telekom
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 24 grudzień 2015 14:37 Autor: admin

Rząd Orbana idzie na wojnę z Deutsche Telekom

Węgierski rząd podjął decyzję o wypowiedzeniu wszelkich umów na dostawy usług telefonicznych i internetowych z niemieckiej firmy telekomunikacyjnej Magyar Telekom. Dlaczego? Powód, o którym polskojęzyczne telewizje nie powiedzą.

Firma telekomunikacyjna należy do niemieckiego koncernu Deutsche Telekom (w Polsce są właścicielami sieci T-Mobile). Rząd Viktora Orbana podjął taką decyzję w odpowiedzi na zerwanie wcześniej współpracy Magyar Telekom ze znanym na Węgrzech piosenkarzem Akosem Kovacsem ze względu na jego konserwatywne poglądy.

Rzecznik rządu Viktora Orbana Zoltan Kovacs poinformował, że wszystkie ministerstwa zostały zobowiązane do zerwania umów o świadczeniu usług z Magyar Telekom.

Politycy partii Fidesz prosto z mostu wyjaśnili, że decyzja rządu miała bezpośredni związek z postępowaniem należącego do Niemców telekomu, który – ich zdaniem – jawnie dyskryminował Akosa z powodu jego poglądów, co jest niezgodne z węgierską konstytucją.

Akcje Magyar Telekom na giełdzie w Budapeszcie spadły o 3 proc.

niewygodne.info.pl/Money.pl/DK

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 24 grudzień 2015 18:52
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rząd Orbana idzie na wojnę z Deutsche Telekom