Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dania: rząd będzie odbierać imigrantom wartościowe przedmioty jako spłatę za pobyt w kraju
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 25 grudzień 2015 05:52 Autor: admin

Dania: rząd będzie odbierać imigrantom wartościowe przedmioty jako spłatę za pobyt w kraju

Dania: rząd będzie odbierać imigrantom wartościowe przedmioty jako spłatę za pobyt w kraju foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC

Dania staje się coraz mniej przyjazna dla tzw. imigrantów. Jeśli nowe plany zostaną zatwierdzone, władze będą mogły przeszukiwać uchodźców i odbierać im wartościowe przedmioty. W ten sposób planuje się pobierać opłaty za pobyt w ośrodkach dla tzw. uchodźców.

Prawicowy rząd zaznacza, że imigranci nie mogą żyć w Danii za darmo. Jeśli przyjezdni będą mieć przy sobie ponad 3 tysiące koron duńskich (prawie 300 funtów), służby będą mogły odebrać pieniądze aby spłacić ich pobyt w kraju. W przeciwnym wypadku imigranci mogą stracić wartościowe przedmioty, ale władze nie będą odbierać rzeczy osobistych oraz tych, które mają wartość sentymentalną.

Projekt został negatywnie przyjęty przez tamtejszą lewicę, według której będzie to stanowić poważne naruszenie. Nie unikano także porównań do działań nazistowskich Niemiec, które odbierały Żydom cały ich dobytek. Z drugiej strony, według tamtejszego Ministerstwa ds. Imigracji, jest to jedyny sposób aby zapewnić azylantom pobyt w ośrodkach.

W styczniu rozpocznie się debata nad projektem, który może zostać zatwierdzony już w lutym. To z pewnością będzie mieć ogromny wpływ na uchodźców, który zrezygnują z Danii i będą omijać ten kraj szerokim łukiem.

Premier Danii Løkke Rasmussen chce w dalszym ciągu zaostrzać polityką imigracyjną. Ostrzegł podczas konferencji prasowej, że do Europy i do Danii przybywa zbyt wielu tzw. uchodźców. „Dania nie może pozostać otwarta dla wszystkich.” – mówił Rasmussen.

 

Źródło: independent.co.uk, ndie.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(19 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 25 grudzień 2015 07:35
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Dania: rząd będzie odbierać imigrantom wartościowe przedmioty jako spłatę za pobyt w kraju