Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Wiadomości   Środa, 30 grudzień 2015 22:11 Napisała

Policja w Stanach uczy muzułmanów obrony przed atakiem ze strony... amerykańskich ekstremistów!

Policja w Tampa na Florydzie uczy tamtejszych muzułmanów samoobrony. Jak tłumaczą funkcjonariusze, chcą w ten sposób zapewnić im bezpieczeństwo w razie ataków na tle islamofobicznym.

Tegoroczne zamachy w Paryżu i San Bernardino (w którym muzułmańskie małżeństwo zabiło 14 uczestników wigilijnego spotkania) wywołały u wielu ludzi Zachodu agresję skierowaną przeciwko muzułmanom. Obecnie wielu z nich twierdzi, że żyje w obawie o własne życie.

W tej sytuacji nie ma nic nadzwyczajnego. Często po atakach ekstremistycznych islamistów na społeczeństwa zachodnie, ich obywatele zaczynają czuć niechęć także wobec pokojowo nastawionych muzułmanów. Jeśli ta niechęć przeradza się w atak odwetowy, to staje się on paliwem dla działań grup terrorystycznych takich jak ISIS. Każdy napad na meczet, to kolejny muzułmanin, który znajduje powód by dołączyć do ekstremistów. I w ten sposób spirala przemocy nakręca się coraz bardziej.

Okazuje się, że Amerykanie wiedzą jak przerwać tą spiralę. Według nich najlepszym sposobem na wygraną z terroryzmem jest oczywiście zabicie terrorystów, przy jednoczesnym przyjęciu do swojego kraju pokojowo nastawionych muzułmanów. Chcąc by poczuli się oni bezpiecznie w swojej nowej ojczyźnie, policjanci z Tampa na Florydzie rozpoczęli dla nich szkolenia z zakresu samoobrony. W reportażu wyemitowanym na kanale Fox 13 Magda Saleh, członkini jednego z tutejszych meczetów tłumaczy:
„W zasadzie to czujemy się tu bezpiecznie, ale w ciągu kilku ostatnich dni doszło do kilku ataków na meczet. Generalnie ludzie są tu bardzo mili, uprzejmi i pełni szacunku i jak dotąd rzadko się to zdarzało. Ale skoro się zdarzyło, to chcemy być przygotowani na ewentualny kolejny raz”.

Według policji prawo do obrony własnej jest jednym z podstawowych praw każdego Amerykanina. I to prawo powinno przysługiwać także nowoprzyjezdnym muzułmanom.

(W linku do tekstu anglojęzycznego przedstawiono fragment tego szkolenia z posługiwania się bronią).

 

Źródło polskie: xebola.wordpress.com
Opracowano na podstawie: tribelive.ning.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 22 styczeń 2016 23:46