Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Premier Iraku ogłosił, że w 2016 roku kraj zostanie oczyszczony z terrorystów ISIS
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 31 grudzień 2015 00:12 Autor: admin

Premier Iraku ogłosił, że w 2016 roku kraj zostanie oczyszczony z terrorystów ISIS

premier Haider al-Abadi premier Haider al-Abadi foto: RedWolf343/Wikimedia Commons/CC

Choć niektóre dzielnice irackiego miasta Ramadi wciąż znajdują się pod kontrolą armii rządowej, władze tego kraju już ogłosiły zwycięstwo nad tzw. Państwem Islamskim. Premier Haider al-Abadi zapowiedział, że w 2016 roku Irak ostatecznie pokona islamistów i odzyska pełną kontrolę nad państwem.

W ostatnich dniach armia iracka przy wsparciu samolotów zachodniej koalicji toczyła walkę o Ramadi, stolicę prowincji Anbar położoną w środkowym Iraku która 7 miesięcy temu została przejęta przez dżihadystów. Wojsko zdołało już wyzwolić większość miasta, tj. najważniejsze dzielnice Ramadi oraz kompleks rządowy, ale na niektórych terenach wciąż przebywają islamiści.

Walka o stolicę prowincji Anbar miało kluczowe znaczenie. Wcześniej Państwo Islamskie utraciło także kontrolę nad miastem Tikrit, stolicą prowincji Salah ad-Din. Terroryści zaczynają powoli przegrywać tę wojnę.

Premier Iraku Haider al-Abadi który przybył do Ramadi zapowiedział, że armia postawiła już sobie kolejny ważny cel jakim jest wyzwolenie Mosulu, stolicy prowincji Niniwa. Miasto to znajduje się w północnej części tego kraju. Premier Iraku oświadczył również, że 2016 rok będzie rokiem wielkiej porażki Państwa Islamskiego, które zostanie ostatecznie wyparte z kraju.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 31 grudzień 2015 01:39
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Premier Iraku ogłosił, że w 2016 roku kraj zostanie oczyszczony z terrorystów ISIS