Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Stan wyjątkowy w Kalifornii na skutek katastrofalnego wycieku metanu
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 09 styczeń 2016 17:01 Autor: admin

Stan wyjątkowy w Kalifornii na skutek katastrofalnego wycieku metanu

Stan wyjątkowy w Kalifornii na skutek katastrofalnego wycieku metanu foto: Wikimedia Commons/CC

Na skutek trudnego do opanowania wycieku metanu w południowej Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy. Ogromne ilości naturalnego gazu koncentrują się w powietrzu powodując liczne problemy zdrowotne mieszkańców. Z tego powodu zarządzono ewakuacje miejscowej ludności.

Wyciek gazu ziemnego zostało po raz pierwszy zaobserwowany przez pracowników Southern California Gas Company w obiekcie Porter Ranch w dniu 23 października 2015 roku. Informacja ta zainteresowała wtedy jedynie lokalne media. Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze skali problemu. Jest to obecnie największy wyciek gazu ziemnego kiedykolwiek odnotowany w USA. Niektórzy nazywają to nawet jedną z najbardziej niszczycielskich klęsk żywiołowych w historii Kalifornii.

W dniu 6 stycznia 2016 roku, w okolicach Los Angeles, odnotowano liczne problemy zdrowotne mieszkańców i tysiące osób zostało zmuszonych do opuszczenia terenu. Ludzie często skarżyli się na krwawienia z nosa, nudności i inne problemy zdrowotne wywoływane przez wdychanie złego składu powietrza.

Jerry Brown, gubernator Kalifornii, oświadczył, że został poproszony o ogłoszenie stanu wyjątkowego przez mieszkańców wspólnoty Porter Ranch ze względu na "długotrwały i ustawiczny" charakter zjawiska. Szacuje się, że obecny wyciek dostarcza około 14 mln m3 na dobę. To tyle samo gazów cieplarnianych ile wyemitowałoby 7 mln samochodów.

Do tej pory podjęto szereg środków w celu przeciwdziałania wyciekowi, ale żaden nie okazał się skuteczny. Gubernator Brown polecił firmie Southern California Gas Company, aby opracowała plan rezerwowy na wypadek gdyby wycieku nie można było opanować przez wiele miesięcy. Nakazano też wdrożenie nadzwyczajnych przepisów prewencyjnych w innych obiektach magazynowania gazu w całej Kalifornii.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza Meir Sobota, 09 styczeń 2016 21:29 napisane przez Meir

    Kalifornia permanentnie podpalana co roku płonie a źródła trującego gazu nie ma kto podpalić, nawet na piorun nie można liczyć... Czyż to nie dziwne?

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 09 styczeń 2016 18:26
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Stan wyjątkowy w Kalifornii na skutek katastrofalnego wycieku metanu