Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Strzelanina i eksplozje w pakistańskim uniwersytecie - zginęło co najmniej 30 osób
Kategoria: Wiadomości   Środa, 20 styczeń 2016 17:19 Autor: admin

Strzelanina i eksplozje w pakistańskim uniwersytecie - zginęło co najmniej 30 osób

Strzelanina i eksplozje w pakistańskim uniwersytecie - zginęło co najmniej 30 osób foto: twitter.com

Grupa uzbrojonych mężczyzn zaatakowała pakistański Uniwersytet Bacha Khan, który znajduje się w mieście Charsadda w prowincji Khyber Pakhtunkhwa w północnej części kraju. Napastnicy wdarli się na teren obiektu i zaczęli strzelać do studentów i nauczycieli. Wojsko próbuje przejąć pełną kontrolę nad uniwersytetem.

Atak rozpoczął się po godzinie 9:00 czasu lokalnego. Uzbrojona grupa strzelała swoim ofiarom prosto w głowę. Na miejscu zjawiło się wojsko i policja oraz karetki pogotowia i śmigłowce, które zaczęły transportować rannych do szpitali. Według obecnych ustaleń, zginęło co najmniej 30 osób i jest wielu rannych, ale świadkowie tego zdarzenia twierdzą że straty są znacznie większe.

Drugie i trzecie piętro uniwersytetu w dalszym ciągu jest kontrolowane przez napastników. Większość studentów i pracowników tej placówki udało się ewakuować, ale niektórzy zostali uwięzieni wewnątrz budynku. Siły bezpieczeństwa próbują odnaleźć pozostałych i uratować ich zanim zostaną odnalezieni przez zabójców.

W momencie ataku na uniwersytecie przebywało ponad 3 tysiące osób. Liczba zabitych i rannych z całą pewnością wzrośnie. Świadkowie widzieli mnóstwo ciał a obładowane karetki regularnie wyjeżdżają z uniwersytetu do szpitali.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 20 styczeń 2016 17:31
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Strzelanina i eksplozje w pakistańskim uniwersytecie - zginęło co najmniej 30 osób