Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Saksonii sponsorują darmowe taksówki dla uchodźców
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 04 luty 2016 16:43 Autor: admin

W Saksonii sponsorują darmowe taksówki dla uchodźców

W Saksonii sponsorują darmowe taksówki dla uchodźców foto: Petar Milošević/Wikimedia Commons/CC

Przewozy taksówkowe do lekarzy i urzędów sponsorują uchodźcom lokalne władze Saksonii, a dokładnie – podatnicy. Napływ obcokrajowców przyniósł przedsiębiorstwom taksówkowych w Lipsku i innych miastach Saksonii niespodziewanie duże zyski.

Szef firmy Rolf Kaden znajduje się w rozterce. – Jestem oczywiście przedsiębiorcą i dalej załatwiam przewozy taxi, ale te przewozy muszą być jakoś sfinansowane i nie da się tego zrozumieć, że urząd tak hojnie postępuje – wyjaśnia.

W ostateczności rachunek płaci podatnik – Można przyjąć, że przewóz kosztuje średnio 15 euro i jak mamy dziennie 300 zleceń to można sobie policzyć ile zarabiamy. – mówi przedsiębiorca Rolf.

Urzędy w Saksonii sponsorują przewozy dla uchodźców, nawet jeśli do przystanka jest 100 metrów. Reporterzy skontaktowali się z odpowiednim urzędem, który tłumaczy, że azylanci nie znają dobrze okolicy, istnieje duże ryzyko, że, nie pojawiliby się w urzędzie lub w ogóle by do niego nie dotarli.

Thomas Meyer z Zrzeszenia Podatników w Saksonii krytycznie wyraża się o takim marnotrawstwie – To jest bardzo zły przykład, państwo zawiodło. Wyzbyto się tutaj zasady proporcjonalności i można powiedzieć, że wyrzuca się pieniądze przez okno – kwituje.

 

Źródło: Nie dla islamizacji Europy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 04 luty 2016 18:13
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości W Saksonii sponsorują darmowe taksówki dla uchodźców