Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Grecka policja zatrzymała ogromny transport broni i amunicji, zmierzający do Turcji
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 15 luty 2016 15:33 Autor: admin

Grecka policja zatrzymała ogromny transport broni i amunicji, zmierzający do Turcji

Grecka policja zatrzymała ogromny transport broni i amunicji, zmierzający do Turcji foto: Grecka Straż Przybrzeżna

Przy granicy grecko-tureckiej w północno-wschodniej części kraju policja przechwyciła tajemniczy transport, zawierający arsenał broni palnej i amunicji. Skład był ukryty w dwóch przyczepach kempingowych. Aresztowani przemytnicy są irackiego pochodzenia i podejrzewa się, że broń miała trafić w ręce islamistów.

W Aleksandropolis zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy poruszali się samochodem z przyczepą kempingową. Znaleziono w niej 22 sztuki broni i ogromną ilość amunicji. W tym samym regionie tuż przy granicy grecko-tureckiej zatrzymano kolejnego przemytnika. Jego przyczepa kempingowa posiadała niemiecką tablicę rejestracyjną a w środku znajdowały się 4 pistolety, niezliczona ilość amunicji, gogle noktowizyjne i pieniądze w różnej walucie.

Aresztowana trójka pochodzi z Iraku ale posiada brytyjskie paszporty. Tylko i wyłącznie z tego powodu wszystkie media zaczęły trąbić o "Brytyjczykach", którzy szmuglowali broń i ponad 250 tysięcy sztuk amunicji. Równie dobrze mogą to być zwolennicy Państwa Islamskiego, którzy posiadają fałszywe dokumenty.

Grecja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie, lecz ustalenie kim naprawdę są przemytnicy, skąd pochodzą i dokąd zmierzał ten transport może być wręcz niemożliwe. Początkowo podejrzewano ich o współpracę z islamskimi terrorystami, lecz teraz stwierdzono że mogą to być Kurdowie, którzy zwalczają ugrupowanie ISIS. Bez względu na to, zatrzymani zostali oskarżeni o nielegalne posiadanie broni i jej szmuglowanie a w tym tygodniu zostaną postawieni przed sądem.

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 15 luty 2016 16:16
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Grecka policja zatrzymała ogromny transport broni i amunicji, zmierzający do Turcji