Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w Berlinie
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 19 luty 2016 13:15 Autor: admin

Najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w Berlinie

Najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w Berlinie foto: Wikimedia Commons/CC

Szef berlińskiego Urzędu ds. Ochrony Konstytucji (odpowiednik polskiego ABW), Bernd Palenda przyznał, że w Berlinie obowiązuje obecnie najwyższy poziom zagrożony terrorystycznego.

Na spotkaniu z Forum Bezpieczeństwa CDU Palenda miał powiedzieć o poziomie zagrożenia: „Wyżej już się nie da – wszystko co jest o krok dalej oznacza Bumm!”.

Berlin jest twierdzą salafitów w Niemczech. 690 berlińskich salafitów znajduje się pod obserwacją służb bezpieczeństwa, która utrudniona jest przez złożoność życia w mieście i łatwość ukrycia się wśród społeczności imigranckich. Ponad połowa, 390 z nich zostało zakwalifikowanych jako potencjalnych sprawców przemocy.

Służby niemieckie mają dowody, że większe europejskie miasta są celami ISIL, ale Berlin przypomina w tym Paryż, że jakikolwiek zamach tutaj przyciągnie ogromną uwagę mediów.

Szef berlińskiego oddziału służb wewnętrznych mówi także wprost o ryzyku infiltracji uchodźców przez środowiska dżihadystyczne. Palenda mimo wszystko apeluje do Berlińczyków o spokój, ponieważ głównym celem terrorystów jest zasianie strachu.

Ax, na podstawie: bz-berlin.de

 

Źródło: Euroislam.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 19 luty 2016 13:34
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w Berlinie