Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Węgrzy chcą referendum ws. imigrantów. KE uważa, że nie mają prawa decydować!
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 26 luty 2016 12:49 Autor: admin

Węgrzy chcą referendum ws. imigrantów. KE uważa, że nie mają prawa decydować!

Węgrzy chcą referendum ws. imigrantów. KE uważa, że nie mają prawa decydować! foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC

Rząd Węgier postanowił rozpisać referendum w sprawie narzuconych kwot imigrantów. Komisja Europejska uważa, że Węgrzy nie mają prawa do decyzji o przyjęciu imigrantów w drodze referendum.

Występując na konferencji prasowej w węgierskim parlamencie, Victor Orban oświadczył, że kwoty takie oznaczałyby wyrysowanie na nowo etnicznej, kulturalnej i religijnej mapy Węgier oraz Europy.

– Rząd odpowiada obecnie na publiczne nastroje, sądzimy, że wprowadzanie obowiązkowych kwot dla migrantów bez wsparcia ludzi byłoby równoznaczne z nadużywaniem władzy – powiedział szef węgierskiego rządu.

Innego zdania jest Komisja Europejska. Rzecznik prasowa KE Natasha Bertaud zakwestionowała w czwartek prawo Węgier do zdecydowania w drodze referendum w sprawie obowiązkowych kwot tzw. “uchodźczych”, narzuconych w zeszłym roku przez liderów UE, w tym przede wszystkim przez Niemcy.

– Nie rozumiemy, jak ma się to do procesu decyzyjnego, na który zgodziły się wszystkie kraje UE w drodze traktatów – oświadczyła. Zapowiedziała, że Węgry mają prawo jedynie do debaty na ten temat, zatem wynik referendum nie może być wiążący. Dodała, że czeka na wyjaśnienia węgierskiego rządu co do rzeczywistego charakteru zapowiedzianego głosowania.

źródło: PAP/Prawy.pl

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 26 luty 2016 13:23
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Węgrzy chcą referendum ws. imigrantów. KE uważa, że nie mają prawa decydować!