Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bunt w stolicy ISIS - mieszkańcy wypowiedzieli wojnę terrorystom
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 08 marzec 2016 10:16 Autor: admin

Bunt w stolicy ISIS - mieszkańcy wypowiedzieli wojnę terrorystom

Rakka Rakka foto: Wikimedia Commons/CC

Państwo Islamskie jest bliskie unicestwienia. W południowo-zachodniej części prowincji Rakka pojawiają się syryjscy żołnierze a od strony północnej atakują Kurdowie. Jakby tego było mało, w organizacji ISIS zapanowały obawy przed porażką a islamiści zaczynają uciekać lub decydują się walczyć przeciwko swoim "kolegom", natomiast mieszkańcy Rakki, stolicy prowincji o tej samej nazwie oraz "stolicy" Państwa Islamskiego, postanowili najwyraźniej rozpocząć walkę z ciemiężycielami.

Jak donoszą lokalne źródła i irackie media, w Rakce nasilają się walki między mieszkańcami a terrorystami. Do pierwszych starć doszło już jakiś czas temu gdy pierwsi islamiści postanowili odejść z tej organizacji zbrojnej. W ostatnich dniach liczba dezerterów wzrosła radykalnie - w ciągu 48 godzin szeregi ISIS opuściło około 200 osób. Jednocześnie islamskie ugrupowanie Faylak al-Sham powiadomiło że wielu bojowników Państwa Islamskiego przyłączyło się do niej w północnym Aleppo.

Źródła podają również, że niektóre dzielnice Rakki zostały już wyzwolone i wywieszono tam syryjskie flagi. Wygląda więc na to, że walka zbrojna o samozwańczą stolicę ISIS jest zbędna - islamiści wiedzą że ich czas już się kończy. Rakka może zostać oczyszczona szybciej niż podejrzewano.

Należy jednak pamiętać, że wśród mieszkańców Rakki są teraz byli członkowie ISIS którzy nagle "stali się umiarkowani". Trudno powiedzieć co wydarzy się po całkowitym wyzwoleniu tego miasta z islamistów. Można podejrzewać, że dezerterzy otrzeźwieli i zrozumieli czym naprawdę jest Państwo Islamskie, albo po prostu mają zamiar zasilić szeregi innych organizacji, w tym rebeliantów, aby zrealizować ich wspólny cel - obalenie prezydenta Assada.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 08 marzec 2016 06:31
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bunt w stolicy ISIS - mieszkańcy wypowiedzieli wojnę terrorystom