Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trwa antyterrorystyczna akcja w Brukseli, czterech policjantów rannych, terrorysta zabity
Kategoria: Wiadomości   Środa, 16 marzec 2016 01:43 Autor: admin

Trwa antyterrorystyczna akcja w Brukseli, czterech policjantów rannych, terrorysta zabity

18:50 Policja opanowała budynek, zajmowany przez terrorystów. Oprócz jednego terrorysty, zabitego w sąsiedztwie, w budynku nie ma innych osób. Co najmniej dwóch (a nie jeden, jak poprzednio donoszono) terrorystów uciekło, ale nie wiadomo, czy udało im się przedostać przez kordon policji.

Dzieci z lokalnego przedszkola zostały bezpiecznie wyprowadzone.

Podmiejska dzielnica Brukseli została odcięta od reszty miasta a dzieci w szkołach mają pozostać wewnątrz do czasu zakończenia akcji przeciwko osobom powiązanym z terrorystami, którzy zabili w listopadzie w Paryżu 130 osób. Dwóch listopadowych terrorystów, w tym ich przewódca, nie zostało dotychczas schwytanych a pochodzili z Brukseli.

W akcji oprócz oddziałów belgiskiej policji z helikopterami uczestniczą również policjanci francuscy. Trzech anty-terrorystów belgijskich zostało lekko rannych. Obława policyjna podobno nie jest skierowna przeciwko dwóm terrorystom z Paryża lecz dwóm ich współpracownikom. Jeden uzbrojony jest w broń maszynową, drugi, który uciekł po dachach został zabity na pobliskiej posesji.. (g)

 

Źródła: euronews.com, dw.com; breakingnews.com; france24.comEuroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 16 marzec 2016 01:45
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Trwa antyterrorystyczna akcja w Brukseli, czterech policjantów rannych, terrorysta zabity