Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Żołnierz IDF strzelił w głowę rannego, nieuzbrojonego Palestyńczyka
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 25 marzec 2016 11:23 Autor: admin

Żołnierz IDF strzelił w głowę rannego, nieuzbrojonego Palestyńczyka

Żołnierz IDF strzelił w głowę rannego, nieuzbrojonego Palestyńczyka foto: YouTube/printscreen

Prawdopodobnie nic nie jest w stanie powstrzymać obecną spiralę nienawiści między Izraelem a Palestyną, a wczorajszy incydent może jedynie zaognić sytuację. Żołnierz IDF (Israeli Defense Force) podszedł z bronią do leżącego, rannego Palestyńczyka, który nie stwarzał już żadnego zagrożenia dla otoczenia, i z zimną krwią strzelił mu prosto w głowę.

Wydarzenie to miało miejsce wczoraj rano w południowej części Zachodniego Brzegu Jordanu. Wszystko zaczęło się gdy dwóch Palestyńczyków zaatakowało jednego z izraelskich żołnierzy. Jeden z napastników został zabity, lecz drugi został jedynie postrzelony i leżał ranny, oczekując na pomoc lekarzy. Zraniony izraelski żołnierz został zabrany do szpitala, lecz jego życie nie było zagrożone.

Na miejscu zjawiły się karetki pogotowia. Jednak jeden z żołnierzy, widząc że ranny Palestyńczyk rusza głową, zbliżył się do niego i strzelił prosto w głowę. Ratownicy okazali się już zbędni. Chwilę później słychać było krzyki - prawdopodobnie jest to kłótnia między żołnierzami.

Nagranie szybko obiegło internet. Wojskowy został zatrzymany i zawieszony w czynnościach służbowych. Przeciwko niemu wszczęto dochodzenie. Dowódcy IDF oświadczyli, że zastrzelenie napastnika który leży ranny, nie jest uzbrojony i nie stwarza już żadnego zagrożenia jest poważnym naruszeniem. Można spodziewać się, że oburzeni Palestyńczyny zwiększą teraz natężenie ataków na IDF w odpowiedzi na ten incydent.

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 25 marzec 2016 12:44
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Żołnierz IDF strzelił w głowę rannego, nieuzbrojonego Palestyńczyka