Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rebelianci zestrzelili syryjski myśliwiec nad prowincją Aleppo, pilot został porwany
Kategoria: Wiadomości   Środa, 06 kwiecień 2016 10:02 Autor: admin

Rebelianci zestrzelili syryjski myśliwiec nad prowincją Aleppo, pilot został porwany

Zawieszenie broni w Syrii istnieje tak naprawdę tylko na papierze, gdyż starcia nadal trwają i nikt nawet nie zwraca na to szczególnej uwagi. Tymczasem opozycja zestrzeliła dziś syryjski samolot Su-22. Pilot zdołał katapultować się i przeżył, ale został porwany.

Maszyna upadła w pobliżu miasta al-Eis w prowincji Aleppo, gdzie trwają intensywne walki. Rebelianci zaatakowali myśliwiec rakietą ziemia-powietrze. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania oraz zdjęcie porwanego pilota.

Jak powiadomiła syryjska armia, myśliwiec wykonywał jedynie lot zwiadowczy. Wojsko będzie teraz próbowało uratować pilota, który według rebeliantów został porwany przez radykalne ugrupowanie Front al-Nusra. Należy dodać, że w ciągu jednego miesiąca Syria straciła łącznie dwa myśliwce co wskazuje, że tamtejsze ugrupowania zbrojne mogły otrzymać nową broń do walki z rosyjskimi i syryjskimi siłami powietrznymi.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 06 kwiecień 2016 10:30
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rebelianci zestrzelili syryjski myśliwiec nad prowincją Aleppo, pilot został porwany