Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Imigranci dokonują samopodpalenia. Chcą otwarcia granic Australii
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 05 maj 2016 20:01 Autor: admin

Imigranci dokonują samopodpalenia. Chcą otwarcia granic Australii

Australia wywozi nielegalnych imigrantów m.in na wyspę Nauru, w której przetrzymywani są wszyscy próbujący przedostać się do Australii. Większość z nich nigdy nie będzie miała prawa mieszkać w Australii, dlatego coraz częściej dopuszczają się samookaleczenia a nawet samopodpalenia - informuje ndie.pl.

Pierwszy podpalił się 23 letni Irańczyk podczas wizytacji przedstawicieli ONZ. Udało mu się osiągnąć swój cel – został przetransportowany do Australii w celu hospitalizacji. Nie przebywał zbyt długo, zmarł w skutek odniesionych oparzeń.

W jego ślad kilka dni później podążyła 21 letnia Somalijka, która znajdowała się w tym samym obozie na wyspie Nauru. Jej stan zdrowia oceniany jest jako krytyczny.

Minister ds. imigracji Peter Dutton zapowiada, że rząd Australii nie ugnie się przed nielegalnymi imigrantami. Przypadki samookaleczenia nie będą mieć wpływu na politykę azylową. „Żadna tego typu akcja nie spowoduje zmiany” – zapewnia.

W ramach obecnej polityki imigracyjnej Australii, przechwyceni na łodziach uchodźcy oraz nielegalni imigranci lokowani są na wysepkach setki mil od australijskiego kontynentu.

 

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 maj 2016 22:04
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Imigranci dokonują samopodpalenia. Chcą otwarcia granic Australii