Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Były burmistrz Londynu porównał kierownictwo UE do Hitlera i Napoleona
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 15 maj 2016 10:23 Autor: admin

Były burmistrz Londynu porównał kierownictwo UE do Hitlera i Napoleona

Były burmistrz Londynu Boris Johnson zarzucił Unii Europejskiej, że dąży – jak kiedyś Hitler i Napoleon – do stworzenia superpaństwa.

W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „Telegraph” Johnson powiedział, że UE jest kolejną próbą zjednoczenia Europy pod jednym kierownictwem, realizowaną przy pomocy innych metod.

Według jego słów, katastrofalne błędy, które popełniła Wspólnota, doprowadziły do napięć między państwami członkowskimi oraz znacznego wzmocnienia pozycji Niemiec, które „przejęły” włoską gospodarkę i „zniszczyły” Grecję.

— Próbowali to już uczynić Napoleon, Hitler i różni inni ludzie, ale efekt był zawsze tragiczny – ocenił Johnson. — Unia Europejska to kolejna próba, realizowana jedynie innymi metodami – dodał.

Referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE odbędzie się 23 czerwca.

http://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 15 maj 2016 12:50
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Były burmistrz Londynu porównał kierownictwo UE do Hitlera i Napoleona