Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Zaczęło się. Ruszyła kolejna fala uchodźców
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 27 maj 2016 10:24 Autor: admin

Zaczęło się. Ruszyła kolejna fala uchodźców

zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe foto: Wikimedia Commons/CC

Według oficera włoskiej straży przybrzeżnej do akcji ratunkowej pomagającej imigrantom wykorzystano wszystkie jednostki, jakie tylko można było wykorzystać w tym akwenie. Tym samym zasugerował, że możliwości sił ratujących tzw. uchodźców uciekających drogami morskimi na Stary Kontynent są na wyczerpaniu - informuje ndie.pl.

Jak podaje Międzynarodowa Organizacja Do Spraw Migracji, od początku 2016 roku sposobem tym przedostało się do Europy ponad 190 tys. ludzi, z czego 33 tys. dotarło do Włoch. W kraju tym coraz głośniej mówi się o braku miejsc w obozach uchodźczych.

Władze włoskie otwarcie przyznają, że nie tylko nie powiodły się plany relokacji imigrantów w krajach należących do struktur Unii Europejskiej, ale również porażką okazała się realizacja założeń unijnych dotyczących tzw. uchodźców w kwestii rozmieszczenia ich we włoskich regionach. W wielu miejscach po prostu odmówiono zgody na przyjęcie uciekinierów.

Wygląda na to, że wraz z coraz lepszą pogodą rośnie też fala uchodźctwa z Afryki i Bliskiego Wschodu. Dane pochodzące z Włoch są niepokojące. Tysiące imigrantów na Morzu Śródziemnym nie wróży niczego dobrego.

tvp info/iar

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 28 maj 2016 18:42
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Zaczęło się. Ruszyła kolejna fala uchodźców