Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Łódź wypełniona uchodźcami przewróciła się na Morzu Śródziemnym - włoska marynarka uratowała ponad 550 osób
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 28 maj 2016 15:49 Autor: admin

Łódź wypełniona uchodźcami przewróciła się na Morzu Śródziemnym - włoska marynarka uratowała ponad 550 osób

W ostatnich miesiącach jednym z najbardziej poruszanych tematów była masowa migracja z Turcji do Grecji. Choć problem został tylko częściowo rozwiązany, ogromna liczba migrantów regularnie przemierza Morze Śródziemne i kieruje się w stronę Włoch. Wraz z nadejściem wiosny, tamtejsza marynarka wojenna ma ręce pełne pracy.

W środę włoska straż przybrzeżna namierzyła łódź rybacką, która była wypełniona ludźmi po same brzegi. To właśnie wtedy doszło do katastrofy - migranci zauważyli pomoc i w jednym momencie wszyscy ruszyli na jedną stronę łodzi, co doprowadziło do jej przewrócenia się. Większość z nich wpadła do wody, nieliczni zdołali utrzymać się na jej powierzchni a część znajdowała się wtedy w jej wnętrzu.

Straż przybrzeżna natychmiast ruszyła w ich kierunku. Do pomocy wezwano helikopter oraz kilka mniejszych statków. Po zakończeniu operacji ratunkowej ustalono, że marynarka uratowała ponad 550 osób a co najmniej 5 utonęło.

W ciągu jednego tygodnia, na Morzu Śródziemnym uratowano już ponad 6 tysięcy ludzi. W tym roku Włochy przyjęły do siebie niemal 40 tysięcy migrantów z Afryki. Jak zatem widać, rzekome porozumienie UE i Turcji wcale nie rozwiązało trudnej sytuacji, związanej z masowym napływem uchodźców.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 28 maj 2016 18:50
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Łódź wypełniona uchodźcami przewróciła się na Morzu Śródziemnym - włoska marynarka uratowała ponad 550 osób