Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości „Zbyt chory by pracować” - Syryjczyk otrzyma zasiłek na 3 żony i 17 dzieci
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 29 maj 2016 08:36 Autor: admin

„Zbyt chory by pracować” - Syryjczyk otrzyma zasiłek na 3 żony i 17 dzieci

Syryjczyk ma trzy żony oraz dwadzieścioro dzieci, trójka z nich nie może przyjechać do Danii zgodnie z programem łączenia rodzin, ponieważ są już pełnoletnie - informuje ndie.pl.

Dania zezwoliła tylko na przyjazd 17 dzieci i dwóch kolejnych żon (z jedną przyjechał do Danii). System socjalny zostanie poważnie obciążony przez tą jedną rodzinkę.

Niepracujący 47-letni Daham Al Hasan otrzyma miesięcznie 17.833 tys. koron (dkk) co w przeliczeniu wynosi około 10 tys. złotych. Jak mówi Hasan, nie może pracować ani uczyć się języka duńskiego z powodu problemów psychologicznych. W rozmowie z lokalnymi mediami przyznał, że ma też problemy fizyczne – bolą go nogi i plecy.

Duńscy politycy nie są mile nastawieni do takiego wyzyskiwania systemu socjalnego, dzięki temu przypadkowi pojawił się pomysł w parlamencie, by płacić maksymalnie na czwórkę dzieci.

 

Źródło: ekstrabladet.dk, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(25 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 29 maj 2016 09:41
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości „Zbyt chory by pracować” - Syryjczyk otrzyma zasiłek na 3 żony i 17 dzieci