Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Groźba powodzi w Paryżu - trwa ewakuacja zabytków Luwru
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 03 czerwiec 2016 10:01 Autor: admin

Groźba powodzi w Paryżu - trwa ewakuacja zabytków Luwru

Sytuacja powodziowa we Francj nadal jest bardzo poważna. W sumie w 8 departamentach trwają alarmy powodziowe. Niebezpieczna sytuacja zaczyna się robić na Sekwanie. W Paryżu prewencyjnie zamknięto część metra, trwa też ewakuacja dzieł sztuki z Luwru.

Do słynnego paryskiego Luwru nie da się obecnie wejść. Muzeum jest ewakuowane ponieważ na piątek spodziewana jest fala kulminacyjna na Sekwanie. Eksperci spodziewają się, że poziom wody przekroczy w mieście 5,6 metra. Zwykle oscyluje około 3 metrów. Aby zdążyć przenieść dzieła sztuki w bezpieczne miejsce zaangażowano wolontariuszy.

Wiele paryskich bulwarów już zostało podtopione. Bezpośrednio zagrożone powodzią jest całe historyczne centrum Paryża. Zamknięto również znajdujące się w pobliżu Sekwany słynne Musée d'Orsay, w którym można oglądać dzieła impresjonistów. Nic nie wiadomo jednak, aby placówka miała być ewakuowana.

Paryż nie ma coś ostatnio dobrej passy. To właśnie tam w listopadzie ubiegłego roku doszło do skoordynowanego ataku terrorystycznego, do którego przyznało się tak zwane Państwo Islamskie. W ostatnich tygodniach miasto było wstrząsane protestami socjalistów, a teraz doszła kolejna plaga, w postaci katastrofy naturalnej.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)1 komentarz

  • Link do komentarza Meir Piątek, 03 czerwiec 2016 20:35 napisane przez Meir

    I nic dziwnego!Gówniana, zachwaszczająca meghreb'usami polityka Francy i Unii Jewrejskiej powoduje że Niebo płucze co godzinę!!

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 03 czerwiec 2016 10:40
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Groźba powodzi w Paryżu - trwa ewakuacja zabytków Luwru