Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Szwecja: Rząd eksmituje szwedzką rodzinę by zrobić miejsce imigrantom
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 03 czerwiec 2016 09:07 Autor: admin

Szwecja: Rząd eksmituje szwedzką rodzinę by zrobić miejsce imigrantom

Ojciec dwóch nastoletnich chłopców Uffe Rustan otrzymał telefon z lokalnej gminy stwierdzającą, że w sierpniu będzie musiał opuścić nieruchomość aby zrobić miejsce dla imigrantów - informuje ndie.pl. „Zostałem wyrzucony z domu przez telefon. Kiedy zapytałem o powód, powiedziano, że przyjeżdżają ludzie z innych krajów. Zostawiłem wiadomość, i w zasadzie życzono mi pięknego weekendu.” – powiedział mężczyzna w rozmowie z lokalną gazetą.

Rustan mieszka ze swymi nastoletnimi synami Rasmusem (15) i Linusem (17), którzy urodzili się w Lidingö. Wynajmuje dom od miasta i mieszkał w nim przez okres krótszy niż rok. „Wydaje mi się, że jestem bezwartościowy, mimo że płacę podatki i moje dzieci chodzą tu do szkoły. Nie można wyrzucić rodziny na ulice dla innej rodziny,” powiedział ojciec dwóch synów. „Gdy poczujemy się tylko jak w domu to zaraz nas eksmitują.”

Rustan powiedział, że wiadomość była „przygnębiająca” i zastanawiał się, dlaczego rodzimi Szwedzi są traktowani gorzej niż przybywający po raz pierwszy do kraju imigranci.

Co ciekawe, Pomimo braku mieszkań Szwecja przekazuje nieruchomości migrantom a w niektórych przypadkach politycy zachęcają, by obywatele rezygnowali z własnych garaży na rzecz azylantów.

Szwecja nie jest jedynym europejskim rządem, który wyrzuca własnych obywateli z mieszkań socjalnych, aby pomieścić napływ muzułmańskich imigrantów. Niemcy też stosują tą praktykę. Jak donosi gazeta Telegraph, Niemcy zaczynają otrzymywać powiadomienia o eksmisji aby zrobić miejsce dla azylantów.

Niemcy mają wydać 600 mln euro rocznie sponsorując migrantom życie w ekskluzywnych hotelach w Berlinie w cenie 18.000 euro za „uchodźcę”, podczas gdy 10.000 bezdomnych mieszkańców miasta pozostaje nadal na ulicach.

Na łamach naszego portalu informowaliśmy o tym procederze dwukrotnie, np. miasto Niederkasselchciało wyrzucić ośmioosobową rodzinę z lokalu zastępczego, ponieważ pragnie zrobić miejsce dla osób, które ubiegają się o udzielenie azylu w Niemczech.

30 września 2015 roku można było przeczytać na ndie.pl informację o możliwości konfiskaty domów w Niemczech! O sprawie informował Instytut Gatestone powołując się na „Die Welt”.

W Tübingen, mieście w Badenii-Wirtembergii, burmistrz Boris Palmer, także z Partii Zielonych, proponował wówczas wynajmować lub odkupywać opuszczone nieruchomości, aby zamieszkali tam imigranci. Jednakże groził też konfiskatą własności tych właścicieli, którzy odważą się odrzucić jego ofertę. W wywiadzie udzielonym gazecie „Die Welt” powiedział:

„W pisemnych propozycjach przypominam, że Ustawa (Polizeigesetz) umożliwia w nadzwyczajnych sytuacjach konfiskatę domów na okres kilku miesięcy. Prawo pozwala na przejęcie własności w nadzwyczajnych okolicznościach. Chciałbym tego uniknąć, ale jeśli nie ma innego wyjścia, zamierzam wykorzystać tę ustawę.”

prisonplanet.com / prisonplanet.pl / ndie.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 03 czerwiec 2016 11:23
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Szwecja: Rząd eksmituje szwedzką rodzinę by zrobić miejsce imigrantom