Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Mieszkanka Calais we Francji, postanowiła opowiedzieć o dramacie
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 03 czerwiec 2016 10:04 Autor: admin

Mieszkanka Calais we Francji, postanowiła opowiedzieć o dramacie

Mieszkanka Calais we Francji, postanowiła opowiedzieć o dramacie foto: Wikimedia Commons/CC

„Nazywam się Simeone, jestem rodowitą mieszkanką Calais, to całe moje życie. Dorastałam tu, zawsze mieszkałam. Było spokojnie bezpiecznie, zawsze było tu dużo ludzi. Jakiś czas temu przybyli uchodźcy z obozu Sandgate, później pojawili się w Calais. Z dnia na dzień odnaleźliśmy się wśród tysięcy, tysięcy migrantów.” – mówiła kobieta.

Tłumaczyła, że atakują nawet dzieci.

„Imigranci atakują dzieci idące do szkoły, wsiadają do szkolnych autobusów. Są napaści na studentów. Im więcej im się daje, tym więcej żądają.”

„Imigranci nie widzą żadnych barier. Wchodzą do prywatnych domów, gdy ludzie są w środku, domagają się jedzenia. Nie pomaga już nawet policja. Kradną co mogą, napadają na ludzi, czego nie mogą wynieść, to niszczą. Chcemy się bronić, ale policja już od dawna nie przyjmuje skarg.” – przyznała kobieta.

Opowiedziała, jak zaatakowano jej syna. Szedł ulicą, w centrum miasta. Miał na uszach słuchawki, słuchał muzyki i ktoś klepnął go w ramię. Odwrócił się, myśląc, że to ktoś znajomy. Okazało się, że było to trzech „nielegalnych”. Uderzono go łomem w głowę.

„Mój syn jest silny, bronił się, lecz usłyszał z dala hałas. Zobaczył, że szło w jego kierunku około 30 imigrantów. Udało mu się uciec. Gdy zobaczyłam, w jakim jest stanie, pomyślałam, że mogli go tam zabić” – opowiadała Simeone.

Całość wypowiedzi w nagraniu.Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(20 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 03 czerwiec 2016 11:33
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Mieszkanka Calais we Francji, postanowiła opowiedzieć o dramacie