Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Fałszywi bohaterzy - grupa syryjskich kobiet potępia "Białe Hełmy" w Syrii, finansowane przez USAID
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:32 Autor: admin

Fałszywi bohaterzy - grupa syryjskich kobiet potępia "Białe Hełmy" w Syrii, finansowane przez USAID

Grupa syryjskich kobiet oskarża „Białe Hełmy” – organizację założoną przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię, kierowaną przez byłego brytyjskiego żołnierza, i jak ostatnio wyszło na jaw, finansowaną przezAgencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego USAID (U.S. Agency for International Development). Wspomniane kobiety pochodzą ze wszystkich religijnych społeczności obecnych w Syrii (sunnickich, alawickich, druzyjskich czy chrześcijańskich), ale jak większość mieszkańców Syrii wolą o sobie mówić, że są po prostu Syryjkami.

Ich wypowiedzi zostały poprzedzone publikacją szeregu dowodów (Beeley 2015; Hands off Syria 2016), które wykazują, że Białe Hełmy – pozujący na „bohaterów” ratujących życie cywilom dotkniętym wojenną destrukcją – to w rzeczywistości uzbrojeni stronnicy zachodnich rządów, które ich finansują, biorący udział wraz z grupą Dżabhat an-Nusra (syryjską odnogą Al-Kaidy) w imprezach fanatyków i przeprowadzanych przez nich egzekucjach.

Według Atali z miejscowości Tartus „prawda jest taka, iż Białe Hełmy to fałszywka, zwykłe propagandowe narzędzie, wykorzystywane przez amerykańską i brytyjską administrację rządową, które służy do usprawiedliwiania operacji militarnych, prowadzonych przeciwko syryjskiemu rządowi. Białe Hełmy nie zostały stworzone przez Syryjczyków i nie służą Syrii”. 

Zdaniem Rany z Damaszku Białe Hełmy „są siłą zbrojną, która działa pod przykrywką organizacji „humanitarnej”. Na rolniczych terenach w okolicy miasta Idlib przeprowadzili tak wiele egzekucji syryjskich cywilów, którzy nie wspierają syryjskiej rewolucji, de facto fałszywej. Największe wsparcie dla ich działań pochodzi z rządu Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii”.

Film z 2015 roku, nagrany przez Białe Hełmy w miejscowości Douma (północno-wschodnia rolnicza część Damaszku), pokazuje następstwa ataku sił zbrojnych syryjskiego rządu na grupy terrorystyczne Dżabhat an-Nusra i Jaysh al-Islam, które przez kilka lat niemalże każdego dnia bombardowały rakietami i moździerzami Damaszek, zabijając setki ludzi. Ci młodzi mężczyźni, wdziewający kurtki „Białych Hełmów”, żeby ratować swoich kolegów, są nie do odróżnienia od islamskich bojowników. Taktyka prezentowania rannych islamskich bojowników jako cywilów ma długą tradycję w Syrii. Amerykański dziennikarz Nir Rosen (2012) kilka lat temu napisał, że „to właśnie zabici opozycyjni bojownicy [są często] opisywani jako niewinni cywile, uśmierceni przez siły bezpieczeństwa”.

Inna Syryjka, Samiah wyjaśnia, że

„Białe Hełmy” są wspierane przez Departament Stanu USA ­– tych samych ludzi, którzy sprowadzili do kraju Wolną Armię Syryjską, która potem przekształciła się w Al-Kaidę, Dżabhat an Nusrę i ISIS. Te obrzydliwe pijawki, żerujące na ludzkim bólu i cierpieniu, wywołują u mnie mdłości”.

Mimi dodaje, że „Białe Hełmy” filmowały torturowanie i egzekucję syryjskiego żołnierza, a zatem nie są organizacją humanitarną”.

„Białe Hełmy”, wspierane przez stworzoną przez Wall Street organizację pozarządową „Syryjska Kampania” (Bartlett 2015) i często niesłusznie nazywane „Syryjską Obroną Cywilną”, są najnowszą grupą frontową, stworzoną po to, by trwającej obecnie okrutnej wojnie Waszyngtonu, której celem jest kolejna „zmiana reżimu” na Bliskim Wschodzie, nadać „humanitarny” rys.

Inna Syryjka, Hind, mówi:

dla nas [Białe Hełmy] są zwyczajną bandą uzbrojonych fanatyków, pomagających innym działającym grupom terrorystycznym po to, by uzasadnić tę brudną wojnę w naszym kraju”.

 

Źródło/tłumaczenie: PRACowniA


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 czerwiec 2016 13:14
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Fałszywi bohaterzy - grupa syryjskich kobiet potępia "Białe Hełmy" w Syrii, finansowane przez USAID