Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Obama zmienił decyzję ws. zamknięcia Guantanamo
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 17 czerwiec 2016 17:18 Autor: admin

Obama zmienił decyzję ws. zamknięcia Guantanamo

Obama zmienił decyzję ws. zamknięcia Guantanamo foto: Wikimedia Commons/CC

Barack Obama nie spełni swojej obietnicy przedwyborczej, aby zamknąć owiane złą sławą więzienie znajdujące się w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie.

Jak podaje agencja informacyjna Reuters, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji, Barack Obama nie skorzysta w końcu z pełnomocnictw prezydenckich, aby zamknąć więzienie w Guantanamo. Decyzyjność w tej sprawie zostanie teraz całkowicie przekazana kongresmenom.

„Celem administracji jest wspólna praca z Kongresem w poszukiwaniu rozwiązania kwestii zamknięcia Guantanamo” — cytuje agencja słowa rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Milesa Kugginsa.

Zamknięcie więzienia było jedną z głównych obietnic przedwyborczych Obamy podczas jego pierwszej kampanii prezydenckiej w 2008 roku. Poza tym w pierwszym dniu pracy w Białym Domu podpisał rozkaz o zamknięciu więzienia w ciągu roku. W lutym 2016 roku ponownie oświadczył, że spełni obietnicę. Jednak stopniowo obietnica i rozkaz przestały pojawiać się w przestrzeni medialnej.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 17 czerwiec 2016 17:44
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Obama zmienił decyzję ws. zamknięcia Guantanamo