Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Kto i dlaczego zabija aktywistów?
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 23 czerwiec 2016 06:53 Autor: admin

Kto i dlaczego zabija aktywistów?

Najczęściej mówi się o śmierci osób, które zginęły w imię swojej wiary, chrześcijanach, muzułmanach którzy codziennie walczą o przetrwanie na terenach okupowanych przez jednostki terrorystyczne. Rzadko się wspomina o osobach, które giną za swoje przekonania.

Aktywiści walczący o ochronę środowiska kojarzą się z Greenpeace. To ich przedstawicieli najczęściej spotyka się na ulicach dużych miast. Traktowani jako intruzi wiedzą, że w Polsce im nic nie grozi. Inaczej sytuacja ma miejsce w krajach. Na pierwszym miejscu jest Brazylia. Tam ilość zarejestrowanych morderstw aktywistów rośnie z roku na rok.

Dlaczego dochodzi do morderstw?

Przede wszystkim osoby, które umierają wyróżniają się najbardziej wśród aktywistów. Bardzo często udzielają wywiadów prasie i informują o nielegalnych działaniach na terenach objętych ochroną. W ten sposób ponad 200 osób (w latach 2010-2015) zostało zamordowanych w Brazylii. Wszystko dlatego, że informowali ludzi o nielegalnych działaniach na terenie Amazonii. Najczęściej duże firmy zajmujące się obróbką drewna opłacają gangi aby terroryzowały społeczność. Co więcej opłacają oni również urzędników, uniemożliwiając ludziom dostęp do jakiejkolwiek pomocy. Szacuje się obecnie, że 25% drewna znajdującego się na rynku globalnym pochodzi z nielegalnych wycinek drzew.

Global Whitness, który jest twórcą raportu podaje przykład publicznej egzekucji dwóch osób na terenie Filipin. Działacz na rzecz ochrony środowiska został zamordowany na oczach całej wioski, tylko dlatego że sprzeciwiał się działaniom grupy przestępczej.

Raport wzywa środowiska międzynarodowe do walki z przemocą i przestępczością zorganizowaną, jednocześnie nawołując do walki o ochronę środowiska.

Victor Orwellsky, na podstawie: GlobalWitness.org

 

Źródło: orwellsky.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 23 czerwiec 2016 13:04