Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wolontariusz z ośrodka dla „uchodźców” odkrywa niewygodne fakty
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 25 czerwiec 2016 05:16 Autor: admin

Wolontariusz z ośrodka dla „uchodźców” odkrywa niewygodne fakty

„Moją pierwszą myślą było, by pomóc tym ludziom. Jestem humanistą i w mojej opinii, jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to trzeba mu pomóc.” – mówi w swoim wideo na YouTube.

„Dlatego moim pierwszym odruchem było być pro-imigracyjnym i mówienie, że musimy pomóc wszystkim, każdemu z nich. Potem udałem się do jednego z ośrodków dla uchodźców i dołączyłem do organizacji, w której zostałem wolontariuszem.” – wyjaśnia.

Mężczyzna został przydzielony do pomocy trzem tzw. uchodźcom. Pierwszy z nich jest młodym człowiekiem z Afganistanu, który nie chciał mieć z Niemcem nic wspólnego. Drugim, 50-letni Syryjczyk, który jest w Niemczech od 10 lat, nie podjął nigdy pracy i nadal nie potrafi mówić po niemiecku. Trzeci to również Syryjczyk, 20 latek, muzułmanin, który rozprowadza narkotyki w pobliżu szkoły. Jest agresywny, nie chce pracować i skarży się, że jego mieszkanie nie jest wystarczająco duże.

„Nie rozumiem, jak ktoś może tutaj przybyć jako uchodźca i pierwszą rzeczą, jaką robi to sprzedaż narkotyków. Myślałem, że to tylko plotka. Myślałem, że to prawicowa propaganda. Ale tak nie jest. To rzeczywistość.” – przyznał.

„Przestałem pomagać tej osobie i napisałem list do tej organizacji, w którym wyraźnie stwierdziłem, że nie odniosłem wrażenia, by ta osoba potrzebowała pomocy. Pisałem o trzech złych doświadczeniach, jakie miałem; że byłem bardzo rozczarowany. Rozczarowany konfrontacją z nieoczekiwaną rzeczywistością.” – kontynuuje.

„Mówią nam kompletnie co innego. Widzimy w mediach zupełnie co innego. Mamy zakneblowane usta za każdym razem, gdy próbujemy mówić o tych rzeczach. Argument zawsze wygląda tak: Ale czy doświadczyłeś tego z pierwszej ręki lub czy masz te informacje od osób, które chcą agitować przeciwko uchodźcom? – Tak, mam te doświadczenia (z pierwszej ręki).” – ripostuje były wolontariusz.

Całość nagrania poniżej.

Tłumaczenie: tworczosc.org

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(34 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 24 czerwiec 2016 20:46
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wolontariusz z ośrodka dla „uchodźców” odkrywa niewygodne fakty