Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Miasto Aleppo jest już całkowicie otoczone. Jak zareaguje Arabia Saudyjska?
Kategoria: Wiadomości   Niedziela, 10 lipiec 2016 10:49 Autor: admin

Miasto Aleppo jest już całkowicie otoczone. Jak zareaguje Arabia Saudyjska?

Władze Syrii wkrótce będą mogły świętować kolejne ważne zwycięstwo. Syryjska armia wspierana przez Rosję, Iran i Hezbollah zbliżyła się do Aleppo od strony północnej do tego stopnia, że zostało ono całkowicie otoczone. Wschodnia część tego miasta jest jeszcze opanowana przez tzw. opozycję i terrorystów ale udało się zablokować ich jedyną trasę zaopatrzeniową i ewakuacyjną.

Miasto Aleppo, stolica muhafazy o tej samej nazwie oraz jedno z największych i najbardziej zaludnionych miast w Syrii, jest już praktycznie w rękach Assada. Siły rządowe odzyskały kontrolę nad południową częścią farm al-Malaah skąd mają bardzo dobry widok na autostradę Castello. Bojownicy którzy próbują uciekać z Aleppo poprzez tą jedyną trasę są likwidowani.

Miasto prawdopodobnie już w najbliższym czasie zostanie całkowicie wyzwolone. Wiele zależy od tego jak zachowają się "umiarkowani rebelianci" i bojownicy al-Kaidy oraz czy Arabia Saudyjska nie przygotowuje jakiejś kontrofensywy. Wiadomo jednak, że armia rządowa z powodzeniem odzyskuje kolejne terytoria.

Co zaskakuje, Arabia Saudyjska i Stany Zjednoczone już długo nie wyrażały swojego oburzenia. Utrata Aleppo będzie mieć przecież istotny wpływ na dalsze wydarzenia w całej Syrii. Baszar al-Assad jest właśnie na dobrej drodze do odzyskania całego kraju, tak jak zapowiadał w ostatnim przemówieniu w parlamencie.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 10 lipiec 2016 11:46
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Miasto Aleppo jest już całkowicie otoczone. Jak zareaguje Arabia Saudyjska?