Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Francja zamknęła 20 meczetów
Kategoria: Wiadomości   Środa, 03 sierpień 2016 08:52 Autor: admin

Francja zamknęła 20 meczetów

Francja zamknęła 20 meczetów foto: Wikimedia Commons/CC

Od grudnia władze francuskie zamknęły około 20 meczetów i sal modlitewnych, które ich zdaniem nauczały radykalnego islamu, poinformował minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

„Nie ma miejsca we Francji dla tych, którzy wzywają i podżegają do nienawiści w salach modlitewnych czy meczetach i dla tych, którzy nie respektują zasad republiki, zwłaszcza równości mężczyzn i kobiet”, powiedział minister.

Cazaneuve zapowiada, że to nie koniec i więcej meczetów zostanie zamkniętych w trybie stanu wyjątkowego, przy użyciu środków prawnych i administracyjnych.

We Francji jest około 2 500 meczetów i sal modlitewnych z czego około 120 uważa się za nauczających radykalnego salafizmu.

Od 2012 wydalono z Francji 80 osób, a dziesiątki następnych czekają na wydalenie, powiedział także minister bez podawania dalszych wyjaśnień.

Tymczasem premier Manuel Valls, w ubiegłym tygodniu oznajmił, że władze rozważają wprowadzenie tymczasowego zakazu finansowania meczetów z zagranicy. Władze pracują nad francuską fundacją na rzecz islamu, która zagwarantuje całkowitą przejrzystość finansowania meczetów „z rygorystycznym przestrzeganie zasad sekularyzmu”. (j)

 

Źródło: Journal.ie, Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 03 sierpień 2016 09:31