Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bojownicy ISIL atakują gazem musztardowym
Kategoria: Wiadomości   Czwartek, 18 sierpień 2016 15:08 Autor: admin

Bojownicy ISIL atakują gazem musztardowym

Jak poinformował irański kanał telewizyjny Press-TV, bojownicy ISIL przeprowadzili we wtorek atak z użyciem trującej substancji chemicznej — iperytu.

„Atak z użyciem gazu musztardowego (iperytu) został przeprowadzony we wtorek, w odległości 40 km na północ od Aleppo. Bojownicy ISIL ostrzelali syryjską miejscowość Mari pociskami artyleryjskimi wypełnionymi trującą substancją”. W rezultacie ataku wielu mieszkańców miasta uległo zatruciu i ma poważne problemy z oddychaniem” — przekazała irańska telewizja, na którą powołuje się RG.

Rok temu rosyjskie MSZ ostrzegało Zachód przed tym, że ISIL opanował produkcję broni chemicznej. Już wówczas istniały dowody potwierdzające fakt zastosowania przez bojowników realnej broni chemicznej, w tym także iperytu i lewizytu. Jednak z racji stanowiska zachodnich partnerów Rada Bezpieczeństwa ONZ nie zareagowała adekwatnie na działania bojowników.

Iperyt, nazywany też gazem musztardowym, poraża błonę śluzową oczu, nosa i górnych dróg oddechowych. Nawet niewielkie stężenie gazu zatruwa organizm. Natomiast przy wysokim stężeniu dochodzi do zapalenia płuc, które w przeciągu trzech-czterech dni może doprowadzić do zgonu poprzez uduszenie.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 18 sierpień 2016 15:29
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Bojownicy ISIL atakują gazem musztardowym