Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Prezydent Czech: Jeśli Niemcy zaprosili imigrantów do Europy, to niech za nich odpowiadają
Kategoria: Wiadomości   Sobota, 27 sierpień 2016 09:01 Autor: admin

Prezydent Czech: Jeśli Niemcy zaprosili imigrantów do Europy, to niech za nich odpowiadają

— Prezydent powiedział, że jeśli Niemcy zaprosili nielegalnych imigrantów, to nie mogą poprzez kwoty uchodźców przerzucać odpowiedzialności na kraje, które ich nie zapraszały – powiedział rzecznik czeskiego prezydenta Jiri Ovcacek. Wcześniej o niedopuszczalności narzucania krajom Unii Europejskiej przymusowych kwot przyjmowania nielegalnych imigrantów mówił w trakcie spotkania z Merkel premier kraju Bohuslav Sobotka.

Z kolei Merkel oświadczyła, że kwoty uchodźców to w zasadzie jedyna kwestia, w której Praga i Berlin mają różne stanowiska. We wszystkich innych sprawach oba kraje – jak zaznaczyła kanclerz – wykazały się niemal stuprocentowym wzajemnym zrozumieniem. Podobnego zdanie jest premier Sobotka.

Migracja to nie jedyny temat spotkania Merkel z Zemanem i Sobotką. Politycy omówili też sytuację w Unii Europejskiej po Brexit, ochronę zewnętrznych granic strefy Schengen, przygotowania do zaplanowanego na 16 września szczytu UE w Bratysławie i dwustronną współpracę.

W Pradze tego dnia odbywały się demonstracje przeciwników i zwolenników polityki kanclerz Niemiec. Z niedawno przeprowadzonego wśród Czechów sondażu zaufania do zagranicznych polityków, Merkel zajęła jedno z najgorszych miejsc (18%). Respondenci zarzucają jej przede wszystkim nieprzemyślane zaproszenie do centrum Europy setek tysięcy nielegalnych imigrantów, co znacznie zwiększa potencjalne zagrożenie terrorystyczne.

Źródło: sputniknews.com, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 27 sierpień 2016 10:17
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Prezydent Czech: Jeśli Niemcy zaprosili imigrantów do Europy, to niech za nich odpowiadają