Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Wolność słowa po amerykańsku
Kategoria: Wiadomości   Środa, 31 sierpień 2016 09:02 Autor: admin

Wolność słowa po amerykańsku

Amerykańska gazeta internetowa Huffington Post usunęła artykuły i zablokowała konto jednego ze swoich autorów, który poruszał temat zdrowia kandydatki na prezydenta USA Hilary Clinton.

Według informacji portalu Breitbart, kierownictwo gazety zwolniło blogera Davida Simona, który w sierpniu opublikował dwa teksty, w których była mowa o skandalu wokół rzekomych problemów ze zdrowiem 68-letniej Hillary Clinton.

W swoich publikacjach autor dawał do zrozumienia, że kandydat na prezydenta powinien odpowiedzieć społeczeństwu na tego rodzaju pytania i wątpliwości. Po jakimś czasie oba teksty zostały usunięte ze strony, „bez podania przyczyny", jak pisze Simon. Poza tym zablokowano konto blogera na stronie Huffington Post.

„Co to — Chiny? Czy ludzi nie chroni pierwsza poprawka?" — napisał Simon na Twiterze.

Warto zauważyć, że w swoich publikacjach Simon wspominał doktora Drew Pinsky, którego program radiowy zdjęto z anteny po rozważaniach na temat stanu zdrowia Hillary Clinton.

Przypomnijmy, powodem do dyskyusji w amerykańskich mediach stał nieco osłabiony stan Hillary Clinton podczas jednego z wystąpień przedwyborczych i w czasie wywiadu z dziennikarzami. Poza tym, zostały opublikowane fotografie jej pomocnika z przygotowanym w ręku zastrzykiem.

Kandydat Partii republikańskiej Donald Trump niejednokrotnie ogłaszał, że Clinton nie jest wystarczająco wytrzymała fizycznie, aby sprawować urząd prezydenta.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 02 wrzesień 2016 11:34