Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rakiety Korei Północnej spadły w pobliżu japońskiej wyspy Hokkaido
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 05 wrzesień 2016 18:15 Autor: admin

Rakiety Korei Północnej spadły w pobliżu japońskiej wyspy Hokkaido

Wszystkie trzy pociski balistyczne wystrzelone z terytorium Korei Północnej w kierunku Morza Japońskiego, przeleciały około tysiąc kilometrów i spadły w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii – 200 - 250 kilometrów na północ od wyspy Hokkaido, podaje stacja telewizyjna Nippon.

Chodzi o pociski średniego zasięgu Rodong. Brak informacji na temat ewentualnego uszkodzenia japońskich statków lub samolotów. Straż Graniczna wydała jednak ostrzeżenie dla wszystkich marynarzy, aby omijać obszar, gdzie spadły pociski.

Władze w Tokio wystosowały protest do Phenianu. Podobny incydent miał miejsce 24 sierpnia br. Wówczas rakiety wystrzelono z łodzi.

Oznaczenie Rodong jest stosowane przez Stany Zjednoczone i Koreę Południową w celu identyfikacji rodziny rakiet średniego zasięgu, które są oparte na sowieckiej konstrukcji 9K72 Elbrus (kod NATO Scud). W Korei Północnej używana jest nazwa Hwaseong (Mars).

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 05 wrzesień 2016 19:21
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Rakiety Korei Północnej spadły w pobliżu japońskiej wyspy Hokkaido