Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Charlie Hebdo odpowie przed sądem za swoją „wizję” trzęsienia ziemi we Włoszech
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 13 wrzesień 2016 10:06 Autor: admin

Charlie Hebdo odpowie przed sądem za swoją „wizję” trzęsienia ziemi we Włoszech

Jak informuje agencja askanews wniosek do sądu miasta Rieti złożył adwokat Mario Cicchetti reprezentujący interesy administracji miasta Amatrice.

„Dziś rano złożyliśmy pozew, ponieważ uważamy, że jest rzeczą nieprawdopodobną obrażać ofiary katastrofy”, — powiedział adwokat agencji.

Trzęsienie ziemi o sile 6,0 nawiedziło centralne Włochy w nocy z 23 na 24 sierpnia. Zniszczenia odnotowano w trzech regionach — Lacjum, Marche i Umbrii. Wstrząsy były odczuwalne w wielu włoskich miastach, w tym w Rzymie, Florencji i Bolonii. Według obrony cywilnej wskutek katastrofy zginęło 295 osób, ponad 3 tysiące zostało pozbawionych dachu nad głową.

Francuska gazeta Charlie Hebdo zareagowała na zdarzenie karykaturą z nagłówkiem „Trzęsienie ziemi po włosku”, która przedstawiała dwóch zakrwawionych mężczyzn, nad jednym z nich napisano „penne z sosem pomidorowym”, a nad drugim — „zapieczona pasta”. Obok nich znajdowało się trzecie „danie” włoskiej kuchni — lasagne, z której spomiędzy warstw wystawały ludzkie nogi. Publikacja satyrycznego tygodnika od razu wywołała falę oburzenia i potępienia w Apeninach.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 13 wrzesień 2016 12:07
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Charlie Hebdo odpowie przed sądem za swoją „wizję” trzęsienia ziemi we Włoszech