Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości 858 osób w trakcie deportacji otrzymało obywatelstwo USA
Kategoria: Wiadomości   Wtorek, 20 wrzesień 2016 07:53 Napisał

858 osób w trakcie deportacji otrzymało obywatelstwo USA

Podczas gdy Polacy nie mogą doczekać się ruchu bezwizowego za ocean, 858 osób znajdujących się w trakcie procesu deportacyjnego otrzymało obywatelstwo USA.

Amerykański rząd pomyłkowo przyznał obywatelstwo co najmniej 858 imigrantom z krajów o zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego lub z wysokim wskaźnikiem oszustw imigracyjnych, którzy oczekiwali na deportację. Wynika to z audytu Bezpieczeństwa Wewnętrznego opublikowanego w poniedziałek.

Poważnie. Ja tego nie wymyśliłem, ale urzędnicy tego pana:

Inspektor Generalny Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdził, że imigranci stosowali różne nazwiska i miejsca urodzenia, aby ubiegać się o obywatelstwo.

Urzędnicy Citizenship and Immigration Services USA takich rozbieżności nie wyłapali, ponieważ im brakowało odcisków palców w bazie danych rządowych.

Błędne przyznanie obywatelstwa komuś kto powinien być deportowany może mieć bardzo poważne konsekwencje, ponieważ obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki mogą ubiegać się i otrzymywać certyfikaty bezpieczeństwa i podejmować pracę w służbach bezpieczeństwa.

Przynajmniej trzech imigrantów - sztucznych obywateli było w stanie otrzymać licencje lotnicze lub certyfikaty transportowe, dające im dostęp do ważnych obszarów w portach lotniczych lub do obiektów morskich i statków. Czwarta osoba jest teraz funkcjonariuszem organów ścigania.

Nie ujawniono z jakich krajów pochodzili szczęśliwcy, ale były to: "special interest countries"!!!

Raport inspektora stwierdza, że w federalnych bazach danych brakuje aż 315 tysięcy odcisków palców imigrantów z ostatecznymi nakazami deportacji lub tych, którzy są zbiegłymi przestępcami. Immigration and Customs Enforcement ma do przejrzenia akta 148.000 imigrantów, w których brak jest zapisów cyfrowych odcisków palców.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 20 wrzesień 2016 16:11
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości 858 osób w trakcie deportacji otrzymało obywatelstwo USA