Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Szwecja: Funkcjonariusze masowo odchodzą ze służby. Boją się imigrantów
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 23 wrzesień 2016 09:43 Autor: admin

Szwecja: Funkcjonariusze masowo odchodzą ze służby. Boją się imigrantów

Szwecja: Funkcjonariusze masowo odchodzą ze służby. Boją się imigrantów foto: Bengt Nyman/Wikimedia Commons/CC

Ze Szwecji napływają niepokojące wieści, ponieważ z powodu bezprecedensowego wzrostu przestępczości wśród tzw. uchodźców, blisko 80 proc. policjantów rozważa odejście ze służby. Wielu już to zrobiło. Do wielu dzielnic, ze względów bezpieczeństwa, już od dawna nie wjeżdżają żadne patrole - informuje ndie.pl.

Tak źle w skandynawskim kraju nie było chyba jeszcze nigdy. W ostatnim czasie nie ma dnia, by nie docierały do opinii publicznej informacje ze szwedzkich miast o płonących samochodach, molestowanych kobietach, czy atakach na funkcjonariuszy przeprowadzanych przez zamaskowane bandy używające kamieni, koktajli Mołotowa, czy ręcznych granatów.

Pokłosiem tych wydarzeń jest fakt, że coraz więcej policjantów rozważa odejście ze służby. Nie chodzi tu bynajmniej o pojedyncze osoby, ale o całe grupy policjantów, którzy interweniują w terenie. Z raportu stacji NRK wynika, że odejście z czynnej służby rozważa nawet 80% funkcjonariuszy.

„Przechodzimy właśnie przez ogromny kryzys. Wielu naszych kolegów zdecydowało się odejść. Z tego powodu nie będziemy w stanie prowadzić śledztw i nie będziemy mieli czasu wyjeżdżać na wszystkie interwencje. Znacznie gorsze środowisko pracy oznacza, że wielu kolegów rozgląda się już za inną pracą” – powiedział sierżant Peter Larsson.

Do większości przestępstw w Szwecji dochodzi w biednych dzielnicach dużych miast, takich jak Sztokholm czy Göteborg, czyli miejscach, które w większości zamieszkane są przez tzw. uchodźców lub Szwedów urodzonych w rodzinach imigranckich.

 

Źródło: breitbart.com, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 23 wrzesień 2016 11:20
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Szwecja: Funkcjonariusze masowo odchodzą ze służby. Boją się imigrantów