Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości George Soros obiecuje wsparcie finansowe dla imigrantów. Chodzi o setki milionów dolarów
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 23 wrzesień 2016 12:38 Autor: admin

George Soros obiecuje wsparcie finansowe dla imigrantów. Chodzi o setki milionów dolarów

Pochodzący z Węgier amerykański spekulant i finansista żydowskiego pochodzenia, George Soros, oświadczył na łamach „Wall Street Journal”, że „zainwestuje” 500 mln dolarów w pomoc dla zmierzających do Europy imigrantów z krajów islamskich oraz w ich asymilację na Starym Kontynencie.

„Zdecydowałem się zainwestować 500 mln dolarów na specjalne potrzeby imigrantów, uchodźców i wspólnot przyjmujących ich” – czytamy w oświadczeniu, jakie Soros przesłał do redakcji „WSJ”.

„Chcę zainwestować zarówno w startupy, jaki i w przedsiębiorstwa z ustaloną pozycją na rynku, w inicjatywy społeczne, w działalność służącą imigrantom jak i w bezpośrednią pomoc dla uchodźców” – oświadczył miliarder.

Soros przypomniał swoją osobistą historię życiową, gdyż węgierski Żyd sam był uchodźcą. Ponadto poinformował, że zwróci się do Agencji ONZ ds. Uchodźców (HCR) i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża (IRC) z apelem o jak najlepsze wydawanie pieniędzy.

FLC

 

Źródło: Bibula


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 23 wrzesień 2016 18:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości George Soros obiecuje wsparcie finansowe dla imigrantów. Chodzi o setki milionów dolarów