Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA gotowe do rozmieszczenia wojsk w Polsce
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 03 październik 2016 09:44 Autor: admin

USA gotowe do rozmieszczenia wojsk w Polsce

Polski minister obrony Antoni Macierewicz w wywiadzie dla PAP zapewnił, że Stany Zjednoczone są gotowe jak najszybciej rozpocząć rozmieszczenie swych wojsk na terytorium Polski.

Szef MON przebywa z wizytą w USA, gdzie w piątek uczestniczył w konferencji na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa w New Jersey.

„Wiem, że ze strony USA jest jak największa gotowość i determinacja, żeby ich wojska, zarówno te w ramach ciężkiej brygady, która będzie stacjonować na terenie Polski, jak i te, które będą w bojowej grupie batalionowej i będą współdziałać z innymi wojskami natowskimi, jak najszybciej rozpoczęły rozmieszczenie na terenie Polski” – powiedział Macierewicz.

Jak zaznaczył, będzie to miało miejsce na początku przyszłego roku i obejmie wiele miejscowości na wschodzie i zachodzie kraju.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 05 październik 2016 12:37
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości USA gotowe do rozmieszczenia wojsk w Polsce