Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Korea Południowa szykuje się do likwidacji Kim Dzong Una
Kategoria: Wiadomości   Środa, 12 październik 2016 16:20 Autor: admin

Korea Południowa szykuje się do likwidacji Kim Dzong Una

 „Armia chce posiadać specjalny pododdział, który będzie zdolny przeniknąć (na terytorium wroga — red.), wypełnić plan i wrócić do bazy" — poinformował szef sztabu piechoty Chan Chung Chiu.

Zadaniem zmodernizowanego pododdziału będzie m.in. likwidacja lidera Korei Północnej Kim Dzong Una i jego współpracowników. Do dyspozycji siły specjalne będą miały zmodyfikowane śmigłowce MH-47. Są one wyposażone w system tankowania w powietrzu oraz w radary. Sprzęt jest w stanie wziąć na pokład do 40 desantowców — informuje publikacja.

Siły specjalne planuje się przygotować przed 2018 rokiem.

Pod koniec sierpnia południowokoreańscy wojskowi poinformowali, że Pjongjang szykuje nową podziemną próbę jądrową albo wypuszczenie rakiety dalekiego zasięgu.

Wcześniej w tym samym miesiącu Pjongjang przeprowadził piątą próbę jądrową, poświęconą 68. Rocznicy powstania KRLD. Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała, że jej celem było uzyskanie danych na temat parametrów użycia w celach bojowych standardowej głowicy jądrowej, która ma być instalowana na strategicznych rakietach balistycznych.

W sierpniu tego roku przedstawiciele Pjongjanga ogłosili, że w kraju powrócono do prac nad przerabianiem paliwa jądrowego dla produkcji plutonu zbrojeniowego na eksperymentalnym reaktorze jądrowym w Yongbyon. Pjongjang podkreślił, że republika nie przestanie przeprowadzać prób jądrowych, dopóki USA nie przestaną zagrażać KRLD.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 12 październik 2016 20:20
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Korea Południowa szykuje się do likwidacji Kim Dzong Una