Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Miejscowi mieszkańcy protestują przeciwko wiosce „tylko dla Arabów” w Bośni
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 31 październik 2016 12:11 Autor: admin

Miejscowi mieszkańcy protestują przeciwko wiosce „tylko dla Arabów” w Bośni

Część mieszkańców z Tarcina w Bośni protestuje przeciwko zbudowanej przez kuwejckiego inwestora nowej wiosce. Licząca 160 domów wioska jest ogrodzona i strzeżona, a domy wykupili mieszkańcy krajów Zatoki Perskiej po 150 tysięcy euro za sztukę. Mieszkają w niej głównie żony i dzieci nabywców, a oni sami przybywają w odwiedziny.

Językiem obowiązującym w wiosce jest arabski a lokalni mieszkańcy mogą do niej wchodzić wyłącznie w roli służących lub sprzątaczek; wieś ma też własny meczet. Jak powiedział jeden z Bośniaków pracujących w wiosce „Nie chcą się mieszać z lokalną ludnością. Mają swoje zwyczaje jeśli chodzi o modlitwy, ubranie i zachowania i nie chcą, żeby miejscowi się na nich gapili”.

Bośnia jest krajem z większością ludności wyznającej islam, ale do czasów wojny domowej w latach dziewięćdziesiątych był to islam bardzo liberalny. Zmienił się częściowo pod wpływem arabskich ochotników, którzy pomagali bośniackim muzułmanom w walkach z Serbami, a po zakończeniu wojny domowej pozostali w tym kraju. W reklamach inwestor kuwejcki nazywał Bośnię „muzułmańskim krajem, obdarzonym przez Allaha piękną przyrodą”. Inwestycja była najwyraźniej udana, bo planowane jest podwojenie liczby domów. (g)

 

Źródło: mailonline.co.uk, Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 31 październik 2016 20:06
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Miejscowi mieszkańcy protestują przeciwko wiosce „tylko dla Arabów” w Bośni