Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Gwałciciel z Erytrei otrzymał 140 tys. koron szwedzkich odszkodowania za „traumę w więzieniu”
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 31 październik 2016 18:40 Autor: admin

Gwałciciel z Erytrei otrzymał 140 tys. koron szwedzkich odszkodowania za „traumę w więzieniu”

Gwałciciel z Erytrei otrzymał 140 tys. koron szwedzkich odszkodowania za „traumę w więzieniu” foto: Wikimedia Commons/CC

Do zdarzenia doszło w nocy 17 października 2015 roku w miejscowości Ludvika, w środkowej Szwecji. Kobieta wracała sama do domu, wówczas zaczepił ją jeden z Afrykańczyków, prosząc o papierosa, po chwili przybyli koledzy, którzy pomogli dokonać gwałtu. Imigrantów z Afryki odstraszył inny mężczyzna, który przechodził obok.

Do aresztu trafiło czterech mężczyzn. Dwóch z nich to Erytrejczycy w wieku od 19 do 26 lat. Jeden z nich został wypuszczony i otrzymał odszkodowanie w wysokości 140 tys. koron szwedzkich (SEK) za „traumę, jaką przeżył w szwedzkim więzieniu”. Sąd uznał wprawdzie, że mężczyzna gwałcił kobietę, lecz „był bardziej pasywny”, więc ciężko orzec, jaka jest jego wina.

Pozostali trzej skazani byli na trzy lata pozbawienia wolności, lecz sąd apelacyjny wyrok uchylił. Zdaniem sędziego nie sposób ustalić, „kto dokładnie co robił w czasie gwałtu”, więc nie ma możliwości wszystkich skazać.

„W społeczeństwie, które utraciło swoją duszę i pogrążyło się w szaleństwie, wszystko jest już możliwe” – pisze jeden ze szwedzkich blogerów, komentując wyrok sądu. Nie mamy informacji, czy kobieta również dostała odszkodowanie za krzywdę wyrządzoną przez imigrantów.

 

Źródło: friatider.se / dalademokraten.se, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 31 październik 2016 19:54
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Gwałciciel z Erytrei otrzymał 140 tys. koron szwedzkich odszkodowania za „traumę w więzieniu”