Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Francuscy masoni apelują: dajcie obywatelstwa wszystkim imigrantom z Calais
Kategoria: Wiadomości   Piątek, 04 listopad 2016 02:25 Autor: admin

Francuscy masoni apelują: dajcie obywatelstwa wszystkim imigrantom z Calais

Francuscy masoni apelują: dajcie obywatelstwa wszystkim imigrantom z Calais foto: Wikimedia Commons/CC

Masoni chcą, by korzystali oni ze wszystkich form pomocy socjalnej, mieli prawo głosowania i ściągnięcia do Francji członków rodzin pozostawionych w kraju ich pochodzenia.

Masowe akcje przyznawania francuskiego obywatelstwa obcym kulturowo imigrantom należą do tradycji francuskiej lewicy. Czynił tak m.in. były socjalistyczny prezydent François Mitterrande. Procedury te są manifestacją pogardy i lekceważenia mieszkających we Francji obcokrajowców, którzy zgodnie ze zwyczajną procedurą starają się o obywatelstwo francuskie i są zintegrowani z tutejszym społeczeństwem - informuje ndie.pl.

Oświadczenie Wielkiego Wschodu Francji (fr. Grand Orient de France) – największej organizacji masońskiej we Francji, założonej w 1773 roku.

W komunikacie wydanym przez masonów napisano: „Zważając na sytuację uchodźców w Calais (…), Wielki Wschód Francji przyjął z zadowoleniem zlikwidowanie dżungli. Warunki pobytu w niej uchodźców nie były godne wielkiej demokracji. Trzeba pochwalić decyzję, która umożliwia tym, którzy tego chcą, zamieszkać we Francji, będąc przyjętymi na całym terytorium narodowym”.

Masoni twierdzą, że „wysiłek lokalnych samorządów, funkcjonariuszy państwowych, stowarzyszeń i indywidualnych obywateli dla jak najlepszego przyjęcia uchodźców, jest ilustracją powitania i gościnności w stosunku do maltretowanych populacji, które uciekają przed wojną i fanatyzmem”.

„Wielki Wschód popiera wszystkie inicjatywy, dzięki którym jutro uchodźcy staną się pełnymi obywatelami, z ich prawami i obowiązkami, które przynależą wszystkim we wspólnocie narodowej” – deklaruje obediencja.

Imigranci demolują Paryż

W 19 dzielnicy Paryża powstały trzy dzikie obozy. Skupione są wokół stacji metra Stalingrad. Policja nazywa tą okolicę „imigranckim trójkątem”. W namiotach, barakach z blachy i tektury mieszkają: Erytrejczycy, Sudańczycy, Afgańczycy i Syryjczycy. Do niedawna było ich kilkuset, teraz – po likwidacji „dżungli” w Calais – są tu tysiące, głównie samotnych mężczyzn. Nie chcą mieszkać w w przeznaczonych dla imigrantów obozach, wolą na ulicach.

Problemem są nocne bijatyki, ale również choroby. „Sytuacja stała się nie do wytrzymania. W nocy wybuchają bijatyki. Ulice są w strasznym stanie. Imigranci chorują na gruźlicę, mają świerzb. Nie jesteśmy w stanie tego dłużej tolerować” – powiedziała reporterowi tygodnika „Le Point” Marie Leon (50 l). W jej ocenie, sytuacji wokół metra Stalingrad winne jest „France Terre d’asile” – stowarzyszenie udzielające pomocy w uzyskaniu azylu we Francji. Władze Paryża zapowiedziały kolejną – trzecią już na przestrzeni pół roku – ewakuację obozowiska spod stacji metra Stalingrad.

 

Źródła: pch24.pl  / Le Point / Facebook / NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 04 listopad 2016 03:41
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Francuscy masoni apelują: dajcie obywatelstwa wszystkim imigrantom z Calais