Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Północna Korea zamierza wystrzelić pocisk balistyczny w kierunku USA
Kategoria: Wiadomości   Poniedziałek, 07 listopad 2016 12:49 Autor: admin

Północna Korea zamierza wystrzelić pocisk balistyczny w kierunku USA

Eksperci przewidują, że najprawdopodobniej wystrzelony zostanie pocisk Musudan. Nie może on sięgnąć wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ale w jego zasięgu jest najbliżej położone terytorium USA, czyli wyspa Guam.

Pogłoski o przygotowaniach do wystrzelenia pocisku pojawiały się już od kilku dni. Telewizja Fox News mówiła o nich na początku listopada. Teraz południowokoreańskie źródła wojskowe twierdza, że pocisk zostanie wystrzelony z poligonu w prowincji Kusong.

Odpalenie pocisku ma być mocnym sygnałem politycznym północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Tyle tylko, że może się okazać słabym sygnałem. Ostatnia próba z pociskiem Musudan była niewypałem. Pocisk eksplodował po przeleceniu niecałych 500 kilometrów.

 

Źródło: polskaniepodlegla.pl, Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 07 listopad 2016 14:14
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości Północna Korea zamierza wystrzelić pocisk balistyczny w kierunku USA