Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości FBI do MSZ Rosji: Co was obchodzą nasze wybory?
Kategoria: Wiadomości   Środa, 09 listopad 2016 20:17 Autor: admin

FBI do MSZ Rosji: Co was obchodzą nasze wybory?

FBI wywierało na rosyjskich dyplomatów bezpośrednie naciski, aby nie wpuścić ich do lokali wyborczych w dniu głosowania 8 listopada – oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

— Co się dzieje z Waszyngtonem? Ręka Moskwy wszędzie, „kremlowscy hakerzy”, wycieki informacji niejawnych, zakaz zbliżania się rosyjskich dyplomatów do lokali wyborczych.

Doszło do otwartego zastraszania pracowników placówek dyplomatycznych. Departament Stanu za pośrednictwem noty rekomendował rosyjskim przedstawicielom, by „samodzielnie nie zbliżali się do lokali wyborczych”, a władze niektórych stanów posunęły się jeszcze dalej, grożąc postępowaniem karnym.

Czyli nawet procedury głosowania nie można obserwować – napisała Zacharowa w Facebooku.

Rzeczniczka dodała, że agenci FBI „otwarcie grożąc” dali do zrozumienia, by Moskwa nie interesowała się wyborami w Ameryce.

— Przeprowadzono operację specjalną w hollywoodzkim stylu z blokowaniem na drodze samochodów pracowników naszego Konsulatu Generalnego. Zatrzymali samochody i zaczęli „sugerować”, że na głosowanie nie można nie tylko patrzeć, ale nie wolno o nim nawet myśleć. Właśnie tak: po co myślicie o naszych wyborach. To nie pojedynczy przypadek – dodała Zacharowa.

Przedstawicielka rosyjskiego MSZ zastanawia się, „co takiego mógł zobaczyć zagraniczny dyplomata w amerykańskim lokalu wyborczym, że do akcji wkroczył „Mr. Smith” i dlaczego monitorowaniem wyborów w ogóle zajmowało się FBI”.

Wcześniej przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Rosji Ełła Pamfiłowa poinformowała, że rosyjscy obserwatorzy nie będą uczestniczyć w monitorowaniu procesu wyborczego w USA. Według jej słów to kolejny dowód na to, że Rosja nie próbowała wpłynąć na wynik głosowania.

8 listopada w Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie, w których uczestniczyli kandydat Republikanów Donald Trump i jego rywalka Demokratka Hillary Clinton.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 09 listopad 2016 16:15
alexjones.pl Informacje ze świata Wiadomości FBI do MSZ Rosji: Co was obchodzą nasze wybory?