Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Referendum w Kolorado podtrzymało legalność niewolnictwa
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 18 listopad 2016 11:50 Napisał

Referendum w Kolorado podtrzymało legalność niewolnictwa

Przy okazji wyborów organizuje się w USA referenda. Każdy stan ma prawo robić je wdług swoich potrzeb. W tym roku władze Kolorado pytały mieszkańców, źle powieddziałem, obywateli stanu czy mogą znieść zapisane w Konstytucji Stanu niewolnictwo, a dokładniej pracę niewolniczą.

Przypominam że nie ma czegoś takiego jak Ameryka. Ta zwyczajowa nazwa dotyczy państwa które nazywa się: Stany Zjednoczone Ameryki (Północnej). Każdy stan to odrębne państwo z Konstytucją oraz własnym parlamentem i własnym rządem.

Kolorado zapytało swoich wyborców czy można zlikwidować niewolnictwo jako rodzaj kary. Zgody nie ma.

Kara pracy niewolniczej dotyczy dziś równo wszystkich kolorów skóry. Prawdziwe niewolnictwo dziś w USA nie istnieje za wyjątkiem wyobrażeń w umysłach tych, co są potomkami byłych niewolników. Oni żądają dzisiaj specjalnych praw, preferencyjnego traktowania, może nawet zniewolenia białych.

Wyborcy z Kolorado głosowali w zeszłym tygodniu, i zdecydowali aby utrzymać archaiczny język Konstytucji Stanu, która pozwala (kostytucja) na stosowanie przymusowej, nieodpłatnej pracy wobec osób skazanych za przestępstwa. Potomkowie byłych niewolników uważają że jest to nie do zaakceptowania.

Ale niby dlaczego perfidni przestępcy mają przebywać w bezpłatnych sanatoriach, skoro uczciwi i praworządni ludzie muszą za takie usługi płacić?

Zwolennicy więzienia "za free" uważają że przegrali i że podtrzymano w Kolorado niewolnictwo, ze względu na źle napisane i mylące pytanie, na które wyborcy mieli odpowiedzieć "tak" lub "nie".

Obecna konstytucja Kolorado stwierdza, że niewolnictwo jest zakazane, za wyjątkiem gdy jest to kara za przestępstwo.

Oznacza to, że skazani przestępcy mogą być zmuszani do pracy w więzieniu bez wynagrodzenia. Język ten przyjęto zanim Prezydent Ulysses S. Grant ogłosił w 1976 roku istnienie  stanu Kolorado i odzwierciedlał 13. poprawkę do Konstytucji US, która wcześniej w 1865 znosiła niewolnictwo. Głosowanie w Kolorado, dotyczyło tzw. Poprawki T, a w referendum pytano wyborców, czy wyjątek ten powinien zostać usunięty.

Spośród około 2,5 miliona mieszkańców Kolorado, którzy głosowali w kwestii poprawki T, 1,28 mln, czyli 50,4 procent, zdecydowała się utrzymać język. Było to około 19.000 więcej niż tych, którzy głosowali za zmianą prawa.

Takie są uroki demokracji.

 https://www.youtube.com/watch?v=3zGa7vzVcIU

A wracając do niewolnictwa. Niewolnictwo nie jest wbrew Bożym prawom. Wprost przeciwnie. Jest zapisane w wielu miejscach Biblii jako rzecz godna i sprawiedliwa.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 18 listopad 2016 12:44
alexjones.pl Informacje ze świata Referendum w Kolorado podtrzymało legalność niewolnictwa